Agnieszka Radwańska

Autor: East News Agnieszka Radwańska

WTA Shenzhen. Agnieszka Radwańska z łatwą wygraną na otwarcie sezonu

2016-01-05 14:41

Agnieszka Radwańska łatwo ograła Aleksandrę Krunić w meczu 1. rundy turnieju WTA Shenzhen. Polka nie miała większych problemów z Serbką. Nie została ani razu przełamana, a cały mecz wygrała w dwóch setach 6:4, 6:3. Nasza najlepsza tenisistka poznała już swoją rywalkę w kolejnej rundzie turnieju. Z kim zagra Radwańska?

Agnieszka Radwańska rozpoczęła nowy sezon WTA od pewnego zwycięstwa! 108. rakieta świata Aleksandra Krunić chwilami potrafiła zaskoczyć Polkę, lecz na dłuższą metę nie przyniosło jej to żadnych korzyści. Krakowianka kontrolowała mecz od początku do końca. Jak na mistrzynię przystało.

Agnieszka Radwańska pokonała Aleksandrę Krunić 6:4, 6:3

Pierwszy set był dość wyrównany. Tenisistki dobrze serwowały i gdy wydawało się, że będziemy mieli tie-break, przebudziła się Radwańska. Przy stanie 5:4 przycisnęła rywalkę, przełamując jej podanie. To dało jej prowadzenie w meczu.

W drugiej partii poszło już znacznie łatwiej. Serbka znów nieźle rozpoczęła i wygrywała swoje podania do zera, ale tylko do czasu. "Isia" wyczuła swój moment. Dwukrotnie przełamała Krunić, dzięki czemu awansowała do drugiej rundy. Jej następną rywalką będzie 139. tenisistka rankingu WTA Shuai Zhang.