Autor: AP Iga Świątek poznała rywalkę w ćwierćfinale Australian Open! Z kim gra Iga Świątek w 1/4 finału AO 2022

2022-01-24 14:24

Z kim gra Iga Świątek w ćwierćfinale Australian Open DRABINKA. Iga Świątek kolejny mecz w AO 2022 zagra z Kaią Kanepi (nr 115). Estonka awansowała do 1/4 finału AO po zwycięstwie nad Aryną Sabalenką i jest to duża sensacja. Iga Świątek wcześniej wygrała z Soraną Cirsteą (nr 38) i po raz pierwszy w karierze awansowała do ćwierćfinału Australian Open! To była straszna wojna! Rumunka zaskoczyła Polkę w pierwszym secie, grając bardzo agresywnie i wywierając niesamowitą presję. Iga Świątek odrobiła straty, a potem była niesamowita walka na wyniszczenie. Iga Świątek wygrała tę bitwę, a po ostatniej piłce... popłakała się. Iga Świątek z kim gra w 1/4 finału Australian Open?

Z KIM gra Iga Świątek w 1/4 finału Australian Open Iga Świątek kolejna rywalka AO DRABINKA

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału Australian Open i właśnie poznała kolejną rywalkę. Będzie nią Estonka Kaia Kanepi (nr 115 WTA). Polka awans wywalczyła po zwycięstwie 5:7, 6:3, 6:3 nad Soraną Cirsteą. Rumunka grała bardzo dobrze i zawiesiła Polce poprzeczkę bardzo wysoko, dużo wyżej niż poprzednie trzy rywalki. Iga Świątek przegrała pierwszego seta i była to pierwsza partia, którą straciła w tym turnieju. Zareagowała na to niepowodzenie bardzo dobrze. Dwa kolejne sety były niesamowitą wojną nerwów. Iga Świątek wyszła z niej zwycięsko. - Czas wreszcie pobić mój życiowy rekord w Melbourne - mówiła przed meczem Iga Świątek.

Iga Świątek rywalka w ćwierćfinale AO 2022 Z kim gra Iga Świątek kolejny mecz

Iga Świątek po raz pierwszy awansowała w Australian Open do ćwierćfinału. Poprzednio odpadała w IV rundzie AO. – Czuję się tutaj bardzo dobrze. Te wygrane mecze dały mi dużo pewności siebie, która w turniejach wielkoszlemowych jest bardzo ważna – stwierdziła Iga Świątek. Z kim gra Iga Świątek w ćwierćfinale AO? Polka poznała rywalkę po meczu Aryna Sabalenka - Kaia Kanepi. Faworytką była Białorusinka, ale to Estonka wygrała 5:7, 6:2, 7:6. Kaia Kanepi zajmuje 115. miejsce w rankingu WTA. Jej awans do 1/4 finału to duża niespodzianka