Wimbledon

i

Autor: pixabay.com/davidkenny91

Zaskakujące doniesienia ws. wykluczenia Rosjan i Białorusinów z Wimbledonu! Poszło o… rodzinę królewską?

2022-04-21 22:46

Organizatorzy Wimbledonu podjęli decyzję o wykluczeniu zawodników i zawodniczek z Rosji oraz Białorusi w tegorocznym turnieju. Z oficjalnego komunikatu organizatorów wynika, że decyzja ta została podjęta z powodu wojny wywołanej przez Rosję. Z medialnych doniesień wynika jednak, że nie chodzi tylko o sam fakt napaści na Ukrainę.

W środę, 20 kwietnia, organizatorzy Wimbledonu poinformowali o tym, że rosyjscy i białoruscy zawodnicy zostali wykluczeni z tegorocznego turnieju. Swoje oburzenie taką decyzją wyraziły już organizacje ATP oraz WTA, które do tej pory pozwalały startować tenisistom i tenisistkom z Rosji i Białorusi pod neutralną flagą. Wszystko wskazuje jednak na to, że wykluczenie zostanie utrzymane, a w oświadczeniu organizatorów podkreślono, że powodem tego jest agresja rosyjskiej na Ukrainę (Białoruś została objęta sankcjami, bowiem z jej terytorium część rosyjskich wojsk uderzyła na Ukrainę). Jednak nieco inne zdanie na ten temat ma gazeta „The Times”.

ATP i WTA oburzone… wykluczeniem Rosjan i Białorusinów z Wimbledonu! Wydano specjalne oświadczenie

Księżna Kate powodem wykluczenia Rosjan? Zaskakujące doniesienia

Powody wykluczenia Rosjan i Białorusinów podawane przez „The Times” również związane są z wojną. Wiele wskazuje na to, że Kate Middleton będzie wręczała trofeum za zwycięstwo w Wimbledonie i obawiano się, że gdyby wręczyła je zawodnikowi lub zawodniczce z Rosji lub Białorusi, zostałoby to wykorzystane przez propagandę Kremla.

Rosjanie nie zagrają na Wimbledonie! Mamy potwierdzenie, organizatorzy mieli podjąć decyzję

W zeszłym roku Kate Middleton wręczała trofeum za zwycięstwo Ash Barty. Tegoroczna edycja Wimbledonu rozpocznie się 27 czerwca i potrwa do 10 lipca. Najbardziej rozpoznawalnymi zawodnikami, którzy nie wystąpią na turnieju z powodu wykluczenia, są z pewnością Rosjanin Daniił Miedwiediew (nr 2 w rankingu ATP) oraz Białorusinka Aryna Sabalenka (nr 4 w rankingu WTA).

Ojciec Igi Świątek o sukcesie córki
Najnowsze