Znana tenisistka pokonała raka. Carla Suarez Navarro zakończyła leczenie chłoniaka

Carla Suarez Navarro
Autor: East News Carla Suarez Navarro

Fani tenisa usłyszeli znakomite wieści. Jedna z najpopularniejszych tenisistek na świecie Carla Suarez Navarro pokonała raka. Tenisistka pochwaliła się tym za pośrednictwem Twittera. Navarro zakończyła leczenie. Na razie nie wiadomo jednak, czy będzie chciała wrócić do regularnych startów w turniejach.

Czołowa hiszpańska tenisistka Carla Suarez Navarro poinformowała, że pokonała raka i zakończyła leczenie. We wrześniu zdiagnozowano u niej chłoniaka Hodgkina (ziarnicę złośliwą) i musiała poddać się sześciomiesięcznej chemioterapii. - Kolejny krok do przodu. Pokonałam raka i chciałabym teraz podziękować wszystkim wam, którzy codziennie mnie wspieraliście. Jestem wyleczona - napisała na Twitterze była zawodniczka czołowej dziesiątki światowego rankingu.

Suarez Navarro nie sprecyzowała, czy chce wrócić do tenisa, ale w trakcie leczenia pokazywała wiele zdjęć na korcie. Nie ukrywała tego, jak się czuje i jak idą postępy w leczeniu. Starała się - o ile było to możliwie - spędzać czas aktywnie. 32-letnia zawodniczka przed zdiagnozowaniem u niej raka mówiła, że zamierza kończyć karierę.

Carla Suarez Navarro - sukcesy

Carla Suarez Navarro zarobiła podczas zawodowej kariery 11,7 mln euro. Reprezentowała Hiszpanię na Igrzyskach Olimpijskich oraz w Pucharze Davisa. Hiszpanka wygrała dwa turnieje WTA i siedmiokrotnie docierała do ćwierćfinałów Wielkich Szlemów. W lutym 2019 roku była na szóstym miejscu w rankingu organizacji WTA.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze