SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Polski sportowiec stosował MELDONIUM! Przez niego straciliśmy miejsce w igrzyskach

Rio 2016: Polski sportowiec stosował MELDONIUM! Przez niego straciliśmy miejsce w igrzyskach

12.05.2016, godz. 10:32
Polski zapaśnik stosował meldonium
foto: EAST NEWS

Polski zapaśnik Magomedmurad Gadżijew stosował meldonium! Wynik jego testu dopingowego był pozytywny, co oznacza dyskwalifikację samego zawodnika. Poza tym Polska straci przez to kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

28-letni Magomedmurad Gadżijew to zapaśnik, który pochodzi z Dagestanu i wcześniej reprezentował barwy Rosji. Polskie obywatelstwo uzyskał w grudniu ubiegłego roku i był naszą wielką nadzieją na Rio 2016 w kategorii 65 kilogramów, szczególnie, że w dobrym stylu wygrał kwietniowy turniej kwalifikacyjny w serbskiej miejscowości Zrenjanin.

- Pozytywny wynik dało badanie przeprowadzone podczas olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego w Zrenjaninie, wobec czego Polska straciła miejsce w igrzyskach - poinformowała wczoraj Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza. Gadżijew już w tym roku zdążył zdobyć mistrzostwo Europy w kategorii 70 kilogramów, zdobył też srebrny medal na odbywających się pod koniec 2015 roku Igrzyskach Europejskich w Baku, kiedy to po raz pierwszy występował w biało-czerwonych barwach. Teraz jednak stracił szansę na walkę o podium na igrzyskach w Rio.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: