Greg Hancock

Autor: Mikołaj Czarkiewicz

Greg Hancock zawstydził nasze gwiazdy, Gollob i Hampel poza podium

2013-08-19 6:30

Kolejny słaby występ polskich żużlowców w żużlowych mistrzostwach świata. W Grand Prix Łotwy w Dyneburgu tylko Jarosław Hampel (31 l.) awansował do półfinału, ale w nim niestety był ostatni. Zawody wygrał amerykański weteran Greg Hancock (43 l.).

Hampel w fazie zasadniczej spisywał się bardzo dobrze, ale przed półfinałem niespodziewanie wybrał trzecie pole startowe. Jak przyznał po zawodach, popełnił błąd. Ruszył spod taśmy słabo, na pierwszą prostą wyjechał na ostatnim miejscu i tak dojechał do mety. Hampel w sumie zdobył jednak 11 punktów i utrzymał 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Powodów do radości nie dostarczył też Tomasz Gollob (41 l.), który przez całe zawody miał problemy z dopasowaniem motocykla do nawierzchni. 5 punktów nie dało mu awansu do półfinału. Jeszcze słabiej spisał się trzeci z reprezentantów Polski, Krzysztof Kasprzak (29 l.), który zdobył tylko 3 punkty.

Bezkonkurencyjny w Dyneburgu był Amerykanin Greg Hancock, który już po raz trzeci wygrał łotewską GP. Sensacją było odpadnięcie po fazie zasadniczej Emila Sajfutdinowa. Rosjanin stracił pozycję lidera MŚ na rzecz Brytyjczyka Taia Woffindena.