Magda Linette

Autor: AP PHOTO Magda Linette

WTA Madryt

Linette przegrywa z Sabalenką po wybitnym meczu! Tak niewiele brakowało do szczęścia, faworytka postraszona

2024-04-26 14:57

Magda Linette – Aryna Sabalenka WYNIK. Przed starciem było jasne, że to obrończyni tytułu jest faworytką do zwycięstwa w tym spotkaniu. Magda Linette grała jednak bardzo dobrze i długimi fragmentami jak równy z równym, a nawet lepiej od utytułowanej przeciwniczki! Choć w pierwszym secie przegrała, to w drugim nie pozostała rywalce dłużna i wyrównała stan meczu. Trzecia partia była jeszcze bardziej wyrównana i to Polka miała więcej szans na przełamanie. Niestety, nie wykorzystała żadnej z trzech szans, za to Sabalenka przełamała Polkę już przy pierwszym break-poincie i to w bardzo newralgicznym momencie, bo na 5:3 i chwilę później wygrała swoje podanie oraz całe spotkanie 6:4, 3:6, 6:3. Magda Linette może być jednak dumna ze swojej postawy.

Magda Linette - Aryna Sabalenka 4:6, 6:3, 3:6

Magda Linette – Aryna Sabalenka RELACJA NA ŻYWO WTA Madryt: Linette – Sabalenka dzisiaj 26.04 WYNIK LIVE

Magda Linette dobrze poradziła sobie w 1. rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie. Polka mierzyła się z Włoszką Elisabettą Cocciaretto i początek starcia nie układał się po jej myśli – Linette szybko straciła swoje podanie i długo walczyła, by tę stratę odrobić, ale zaraz później znów dała się przełamać i przegrała pierwszego seta. Kolejne dwa padły już jednak jej łupem i druga rakieta Polski awansowała do 2. rundy turnieju. Niestety, już wcześniej było wiadomo, że czeka tam na nią... druga rakieta świata, Aryna Sabalenka.

Mecz Linette dzisiaj NA ŻYWO w INTERNECIE Linette – Sabalenka WTA Madryt WYNIK

Magda Linette nie ma najlepszych wspomnień z rywalizacji z Aryną Sabalenką. Po raz pierwszy panie spotkały się w 2018 roku w chińskim Tianjin, później na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 roku, a po raz ostatni w półfinale Australian Open w 2023 roku. Niestety, wszystkie te mecze kończyły się porażkami Polki w dwóch setach, często z dużą przewagą Białorusinki. Najbardziej wyrównany był pojedynek w 2023 roku, gdy Linette doprowadziła do tie-breaka pierwszego seta, lecz i tak ostatecznie przegrała tę partię. W następnej uległa już rywalce bardzo szybko 2:6. Mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej!