Janusz Kołodziej

i

Autor: Cyfra Sport Janusz Kołodziej

Ależ występ!

Można było złapać się za głowę, widząc to, co robi Janusz Kołodziej. Heroiczna postawa żużlowca Unii Leszno

2024-04-14 12:11

Janusz Kołodziej (40 l.) - wiraży czarodziej! Żużlowiec Unii Leszno nie zważając na odniesioną niedawno poważną kontuzję, wystąpił w meczu z Włókniarzem Częstochowa w 1. kolejce Ekstraligi. I pojechał koncertowo – zdobył 13 punktów i poprowadził „Byki” do zwycięstwa 47:43. Rozpoczął się nowy sezon żużlowej Ekstraligi.

Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa 47:43

Kołodziej był klasą sam dla siebie – zanotował trzy „trójki” i dwie „dwójki”. A jeszcze kilka dni temu wydawało się, że szanse na występ są niewielkie. Dwa tygodnie temu w meczu sparingowym ze Stalą Gorzów „Kołdi” złamał mostek, którego pełne wyleczenie trwa nawet trzy miesiące. Nie zważając na ból Kołodziej wsiadł na motocykl i dosłownie rozjechał gości z Częstochowy.

- Po upadku w Gorzowie czułem, że mi coś strzeliło. Dusiłem się. Od razu podjęliśmy rehabilitację i przyniosła ona skutek. Na torze w meczu z Włókniarzem czułem się bardzo dobrze, a ta wygrana smakuje jak najlepsze wino – podkreślił Kołodziej.

Ciekawie było również we Wrocławiu, gdzie Betard Sparta podejmował beniaminka, Falubaz Zielona Góra. Na Stadionie Olimpijskim koncertowo pojechał Artiom Łaguta, którego 14 punktów zapewniło wrocławianom zwycięstwo 47:41. Prowadzony przez Piotra Protasiewicza Falubaz pokazał jednak, że jeszcze niejednemu rywalowi zajdzie za skórę. Dobry występ zaliczył 42-letni Jarosław Hampel (12 pkt), który po latach wrócił do Zielonej Góry.

Bartosz Zmarzlik rusza po czwarty skalp. Startuje nowy sezon żużlowej Ekstraligi

Bartosz Zmarzlik szczerze o najtrudniejszym momencie w drodze po czwarte mistrzostwo świata

Bartosz Zmarzlik QUIZ. Jak dobrze znasz mistrza świata? 9/10 to obowiązek każdego kibica!

Pytanie 1 z 10
W jakim klubie występuje Bartosz Zmarzlik?
Najnowsze