Rajd Sardynii. Robert Kubica ósmy pomimo urwanego koła

2014-06-08 14:50

Mistrz świata WRC Sebastien Ogier wygrał rozgrywany Rajd Sardynii. Robert Kubica pomimo problemów na 12. odcinku specjalnym zdołał ukończyć rajd na ósmym miejscu.

Kubica jechał bardzo dobrze aż do 12. odcinka specjalnego, na którym urwał lewe, przednie koło i nie ukończył dnia za co dostał karę 10 mnut. Wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem spadli z wysokiego piątego miejsca na ósme, ale w niedzielę pojawili się starcie i po bardzo dobrej jeździe ukończyli rajd.

ZOBACZ! Pech nie opuszcza Roberta Kubicy. URWAŁ KOŁO kilometr przed metą [ZDJĘCIE]

Polska załoga wywalczyła we Włoszech cztery punkty i w klasyfikacji generalnej awansowała z 13. na 12. pozycję, mając w dorobku 12 "oczek".

- Było różnie na tym rajdzie. Tak w 90 procentach wyszło pozytywnie. Cieszę się przede wszystkim, że jazda sprawiała mi radość - podsumował Kubica.

Rajd Sardynii wygrał mistrz świata Sebastien Ogier, który umocnił się na prowadzeniu mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął Mads Oestberg, a podium zamknął Jari-Matti Latvala.