Roland Garros: Iga Świątek w juniorskim ćwierćfinale! Rozbiła rywalkę 6:0, 6:0!

2017-06-07 16:00

Iga Świątek zameldowała się w ćwierćfinale juniorskiego Roland Garros, a styl w jakim to zrobiła był naprawdę imponujący. 16-letnia tenisistka Legii Warszawa rozgromiła 18-letnią Szwajcarkę Ylonę In-Albon 6:0, 6:0! Mecz trwał zaledwie... 38 minut.

Iga Świątek to najzdolniejsza polska tenisistka wśród juniorek, wróży jej się wielką karierę. Tydzień temu skończyła 16 lat, ale ma już na koncie trzy wygrane seniorskie turnieje rangi ITF. Sukcesy odnosi też w juniorskich imprezach. Właśnie bez straty seta awansowała do ćwierćfinału Roland Garros. Starszą o dwa lata Szwajcarkę Ylonę In-Albon wsadziła na "rower". Tak tenisiści nazywają zwycięstwo 6:0, 6:0. O półfinał Świątek powalczy z Rosjanką Martą Paiginą.