Hubert Hurkacz

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

ATP Madryt

Hurkacz zdemolował Drapera w pierwszym meczu w Madrycie! Piorunujący start polskiego tenisisty

2024-04-26 17:06

Hurkacz - Draper WYNIK. Hubert Hurkacz niezwykle łatwo poradził sobie z Jackiem Draperem w drugiej rundzie turnieju ATP 1000 w Madrycie. Polak w godzinę i 17 minut zdemolował Brytyjczyka 6:1, 7:5. Dzięki temu zwycięstwu najlepszy polski tenisista awansował do trzeciej rundy, w której zmierzy się z Niemcem Danielem Altmaierem.

Hubert Hurkacz - Jack Draper 6:1, 7:5

Hubert Hurkacz bardzo udanie rozpoczął sezon na ziemnej nawierzchni i w portugalskim Estoril okazał się najlepszym tenisistą. Tydzień później w Monte Carlo również radził sobie całkiem nieźle, ale musiał uznać wyższość Caspera Ruuda. Po kilkunastu dniach przerwy Hurkacz wraca do rywalizacji i tym razem wystąpi na kortach w Madrycie. Co ciekawe, los ponownie rzucił go na starcie z reprezentantem Wielkiej Brytanii.

Wrocławianin zmierzy się z Jakem Draperem, z którym grał również w Monako. Wówczas wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku trzeciego seta, a panowie na korcie spędzili blisko 2,5 godziny. Będzie to piąte starcie Hurkacza z Brytyjczykiem i jak dotychczas Polak wygrał trzykrotnie.