SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Szybko, gładko i przyjemnie Agnieszka Radwańska awansowała do 2. rundy Roland Garros

Szybko, gładko i przyjemnie Agnieszka Radwańska awansowała do 2. rundy Roland Garros

30.05.2017, godz. 21:00
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Po godzinie i siedmiu minutach gry Agnieszka Radwańska zapewniła sobie awans do kolejnej rundy French Open. Polka zagrała bardzo spokojnie i pewnie. Swojej młodszej rywalce dała lekcję dobrego tenisa. Najważniejsze, że pierwsze przetarcie nie kosztowało "Isi" wielu sił. Teraz spokojnie może czekać na następną przeciwniczkę.

Świetnie podeszła do tego meczu Agnieszka Radwańska. Grała bardzo spokojny tennis, nie forsowała tempa akcji i czekała na błędy swojej rywalki. 20-letnia Fiona Ferro często się myliła, dzięki czemu "Isia" nie musiała pokazywać swojego najlepszego tennisa. W pierwszym secie prowadziła już 5:0 i dopiero wtedy pozwoliła Francuzce wygrać swoje podanie. Drugą partię Radwańska rozpoczęła od dwóch przełamań. Trzeci gem, w którym serwowała Ferro padł jej łupem, ale potem wygrywała już Polka. W całym meczu triumfowała 2:0 (6:1, 6:1).

Ferro grała ambitnie, ale bardzo widoczna była różnica klas. Radwańska przyspieszała tylko wtedy, kiedy było to konieczne. Pomimo mało wymagającego spotkania zobaczyliśmy kilka ładnych akcji naszej tenisistki. Bezbłędna była pod siatką, dobrze grała slicem i wręcz perfekcyjnie wolejem. Mecz Agnieszki z młodziutką Ferro pozwala z optymizmem czekać na kolejny pojedynek Polki.

Fiona Ferro - Agnieszka Radwańska 0:2 (1:6, 1:6)

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3231 False 1 2017-05-30 16:30:00 True 30
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: