SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis US Open. Jerzy Janowicz zagra z Novakiem Djokoviciem! Jak wylosowała Agnieszka Radwańska?

US Open. Jerzy Janowicz zagra z Novakiem Djokoviciem! Jak wylosowała Agnieszka Radwańska?

26.08.2016, godz. 18:24
Jerzy Janowicz i Novak Djoković w Melbourne
Jerzy Janowicz i Novak Djoković w Melbourne foto: Facebook

Jerzy Janowicz gorzej trafić nie mógł. W I rundzie US Open polski tenisista zagra z... Novakiem Djokoviciem. Łodzianin, który powoli odbudowuje formę po długiej przerwie w grze spowodowanej kontuzją kolana, wylosował zatem jak... warszawska Legia w Lidze Mistrzów. Djoković - tak jak "Królewscy" w LM - w Nowym Jorku bronić będzie tytułu. Serb prowadzi w rankingu ATP z gigantyczną przewagą. Drabinkę US Open poznały też Agnieszka Radwańska i Magda Linette.

Agnieszka Radwańska na nazwisko swojej pierwszej rywalki będzie musiała jeszcze trochę poczekać. Polka (nr 4 WTA) zagra z jedną z tenisistek, które przebiją się do turnieju głównego w kwalifikacjach, a te jeszcze trwaja. Na pewno nie będzie to ani Urszula Radwańska ani Paula Kania. Obie w kwalifikacjach już poległy. Jeżeli krakowianka wygra pierwszy mecz, to w II rundzie zagra... z inną kwalifikantką lub z Brytyjką Naomi Broady (nr 83). Na los Agnieszka nie ma więc zatem co narzekać.
W połówce Radwańskiej znalazły się obie siostry Williams. Z Venus Agnieszka może się spotkać w 1/4 finału, a z Sereną - w 1/2. Liderka rankingu już w I rundzie zagra z Rosjanką Jekatariną Makarową (nr 36), jedną z najmocniejszych spośród nierozstawionych zawodniczek.
Sporego pecha miała Magda Linette. Poznanianka w I rundzie zagra ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą (nr 13). Choć oczywiście jeżeli chodzi o kiepskie losowanie, to z Jerzym Janowiczem nie ma co się licytować...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: