Agnieszka Radwańska

Autor: Eastnews Agnieszka Radwańska

WTA Katar: Agnieszka Radwańska nie zrewanżowała się Venus Williams. Półfinał nie dla Polki

2015-02-26 20:27

Agnieszka Radwańska nie awansowała do półfinału turnieju WTA w Katarze. Polce nie udało się też zrewanżować Venus Williams za porażkę w tegorocznym Australian Open. W Katarze znów górą była Amerykanka, która wygrała w trzech setach.

Radwańska w Ad-Dausze po raz pierwszy w tym sezonie awansowała do ćwierćfinału imprezy głównego cyklu. Na drodze do najlepszej czwórki stanęła jednak Williams, która już drugi raz w tym sezonie ograła Polkę, powiększając jednocześnie swój ogólny bilans z krakowianką na 7-4.

W pierwszym secie Radwańska przegrała 4:6, ale nadzieję na końcowy sukces dała druga partia, gładko wygrana przez Polkę 6:1. Niestety w ostatnim secie znów górą była doświadczona Williams i to ona zagra w półfinale.

WTA Katowice 2015: Pełna lista uczestniczek

Mecz trwał aż 2 godziny i 16 minut. Radwańska miała ogólnie lepsze statystyki, głównie dzięki świetnej grze w drugim secie. "Isia" zanotowała cztery przełamania (tyle samo co Williams), zdobyła o cztery punkty więcej od rywalki (99-95) i miała 22 niewymuszone błędy, przy 39 zepsutych piłkach Amerykanki.