Agnieszka Radwańska

Autor: East News Agnieszka Radwańska

WTA Pekin: Radwańska łatwo ograła Woźniacką. Jest w ćwierćfinale!

2016-10-06 12:15

Agnieszka Radwańska weszła do ćwierćfinału turnieju WTA w Pekinie! Polka ponownie musiała mierzyć się ze swoją najlepszą przyjaciółką Karoliną Woźniacką, ale na korcie nie było sentymentów. Po nieco słabszym początku Isia szybko złapała odpowiedni rytm i z łatwością pokonała Dunkę w dwóch setach. Z kim zagra w kolejnej rundzie?

Na przestrzeni trzech tygodni trzykrotnie grały ze sobą Radwańska i Woźniacka. Tylko w Tokio lepsza okazała się Dunka. W chińskim Wuhan i teraz w Pekinie górą była Polka. Szczególnie cieszy dzisiejszy mecz, w którym nasza najlepsza tenisistka zaprezentowała koncertową grę! A trzeba przyznać, że po początku pierwszego seta się na to nie zapowiadało. To Woźniacka prezentowała się lepiej i rozpoczęła od wygrania dwóch gemów. Na szczęście Radwańska szybko zmieniła taktykę. Natychmiast zaczęła atakować, kończyć akcje przy siatce. To właśnie dzięki temu pierwszą partię wygrała 6:2, a w drugiej pozwoliła rywalce na wygranie tylko jednego gema. Wszystko jej wychodziło, nawet serwis. Wystarczy spojrzeć na tę genialną wymianę - cudo!

Z kim Radwańska zagra w ćwierćfinale turnieju WTA Pekin? Czeka na zwyciężczynię meczu Alize Cornet - Yaroslava Shvedova. Nie wiadomo czy to spotkanie uda się rozegrać w czwartek. W Pekinie leje jak z cebra! Na szczęście Polka grała na głównym, krytym korcie.

Radwańska - Woźniacka: 6:3, 6:1