Sport inne sporty tenis WTA Pekin: Radwańska łatwo ograła Woźniacką. Jest w ćwierćfinale!

WTA Pekin: Radwańska łatwo ograła Woźniacką. Jest w ćwierćfinale!

06.10.2016, godz. 10:15
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska weszła do ćwierćfinału turnieju WTA w Pekinie! Polka ponownie musiała mierzyć się ze swoją najlepszą przyjaciółką Karoliną Woźniacką, ale na korcie nie było sentymentów. Po nieco słabszym początku Isia szybko złapała odpowiedni rytm i z łatwością pokonała Dunkę w dwóch setach. Z kim zagra w kolejnej rundzie?

Na przestrzeni trzech tygodni trzykrotnie grały ze sobą Radwańska i Woźniacka. Tylko w Tokio lepsza okazała się Dunka. W chińskim Wuhan i teraz w Pekinie górą była Polka. Szczególnie cieszy dzisiejszy mecz, w którym nasza najlepsza tenisistka zaprezentowała koncertową grę! A trzeba przyznać, że po początku pierwszego seta się na to nie zapowiadało. To Woźniacka prezentowała się lepiej i rozpoczęła od wygrania dwóch gemów. Na szczęście Radwańska szybko zmieniła taktykę. Natychmiast zaczęła atakować, kończyć akcje przy siatce. To właśnie dzięki temu pierwszą partię wygrała 6:2, a w drugiej pozwoliła rywalce na wygranie tylko jednego gema. Wszystko jej wychodziło, nawet serwis. Wystarczy spojrzeć na tę genialną wymianę - cudo!

Z kim Radwańska zagra w ćwierćfinale turnieju WTA Pekin? Czeka na zwyciężczynię meczu Alize Cornet - Yaroslava Shvedova. Nie wiadomo czy to spotkanie uda się rozegrać w czwartek. W Pekinie leje jak z cebra! Na szczęście Polka grała na głównym, krytym korcie.

Radwańska - Woźniacka: 6:3, 6:1

6:3, 6:1 - W imponującym stylu Radwańska pokonała swoją przyjaciółkę i zagra w ćwierćfinale turnieju WTA Pekin!

Do trzech razy sztuka! Radwańska wygrała po trzeciej piłce meczowej!

Trzecia równowaga. Woźniacka zmarnowała kolejny break-point.

Ofensywna Radwańska niweluje straty. Druga równowaga w tym gemie.

No i ma piłkę na przełamanie...

Broni się jeszcze Woźniacka. Równowaga.

Dwie piłki meczowe!

5:1 - Pięknie Radwańska! Już tylko gem od wygranej!

i Dunka znów wpadła w kryzys. Bardzo szybko może stracić to, co odrobiła. Trzy szanse na przełamanie dla Isi.

4:1 - No i Polka przełamana. Dunka wygrała pierwszego gema w tym secie, ale wciąż ma bardzo trudne zadanie, aby odrobić straty. Musi grać praktycznie bezbłędnie.

Krakowianka chyba wciąż zmęczona tą niesamowitą wymianą. Dwa break-pointy dla Woźniackiej.

4:0 - CO ZA WYMIANA! Po takiej długiej serii ostrych uderzeń Polka znalazła jeszcze siłę i wszystko zakończyła potężnym forhendem! Już po raz drugi przełamała Dunkę w tym secie.

I znów Radwańska może przełamać Woźniacką.

3:0 - A Polka dalej robi swoje - trafia pierwszym podaniem, rozrzuca rywalkę po korcie i nie tracąc sił wygrywa kolejne gemy. Warto dodać, że z ogromną łatwością!

2:0 - Za pierwszym podejściem Woźniacka przełamana "na sucho"! Znów nie wytrzymała wymiany i zerwała bekhend, uderzając w dół siatki.

Widać, że Dunka jest poddenerwowana. Radwańska ma trzy break-pointy!

1:0 - Ufff. Dwa break-pointy obronione przez krakowiankę i dobrze, że rozpoczęła drugą partię od wygrania własnego serwisu. To da jej komfort psychiczny na kolejne gemy. Woźniacka już się denerwuje...

As serwisowy Radwańskiej i to w jakim momencie!

Break-point dla Dunki, tak jak na początku pierwszego seta.

Kolejna równowaga. Nie wyszedł Isi skrót. Woźniacka była przygotowana na sprint do siatki.

Rozpoczęło się od równowagi. Polka straciła dwupunktową przewagę.

Tak wyglądała ostatnia piłka pierwszego seta:

Drugą partię od własnego podania rozpoczyna Radwańska.

Woźniacka wyrzuciła forhend w aut! To oznacza przełamanie dla Radwańskiej i zwycięstwo 6:3 w pierwszym secie!

Co za return! Piłka setowa dla Radwańskiej!

Równowaga. Woźniacka straciła przewagę 40:0!

5:3 - Radwańska miała 40:0, ale przytrafił jej się pierwszy w tym meczu podwójny błąd serwisowy. Nie miał on jednak żadnego znaczenia. Gema Isia zakończyła kapitalnym stop-wolejem. Rywalka wiedziała, że nie ma po co biec do siatki. Piłka była zbyt dobrze zagrana.

4:3 - Obudziła się Woźniacki. Znów uratował ją pierwszy serwis, ale Isia nie musi spinać się przy podaniu Dunki. Wystarczy, że do końca seta nie straci swojego.

4:2 - Niesamowicie gra teraz Polka. Nie dość, że kapitalnie returnuje, to jeszcze przy własnym podaniu nie daje Woźniackiej żadnych szans na skuteczny odbiór. Wyczuła moment słabości Dunki i słusznie podeszła do spotkania z większą agresywnością.

3:2 - Ależ rozkręciła się Radwańska - wali aż miło! Z kolei mały kryzys pojawił się u Woźniackiej, która praktycznie podarowała rywalce swój gem serwisowy, przegrywając do zera!

Trzy punkty na przełamanie dla Polki!

2:2 - Rewelacyjny gem serwisowy Isi! Szybko zmieniła taktykę i zaczęła być agresywna. W każdej wymianie atakowała, szła do siatki i kończyła akcję wolejem. To zaskoczyło rywalkę.

Cały czas Dunka trafiać nie może. Szczególnie, że gra mocno i ryzykownie.

1:2 - Ale za drugim podejściem już się udało! Radwańska wywarła presję na rywalce, ta zrobiła dwa błędy i Polka błyskawicznie odrobiła stratę przełamania!

Wyrzuciła bekhend i jest równowaga.

Teraz to Polka ma szansę przełamać przy stanie 30:40!

0:2 - No i niestety. Dunka była bezlitosna i przy pierwszej próbie przełamała serwis Radwańskiej. Dobrze, że to dopiero początek seta. Jest czas na odrabianie strat.

Woźniacka ma już pierwszego break-pointa.

0:1 - Bardzo pewnie rozpoczęła Dunka. Świetne serwy, jeszcze lepsza gra z głębi kortu i nic dziwnego, że wygrała swojego gema do zera.

GRAMY! Jako pierwsza serwuje Woźniacka.

Tak Polka i Dunka wychodziły na kort. Trybuny puste, ale taka pora w Chinach, że ludzie w pracy. Tam to spotkanie rozgrywa się o 12:30.

Rozpoczęła się rozgrzewka. Dach na korcie głównym zasunięty, więc deszcz nikomu tutaj nie przeszkodzi.

Za chwilę tenisistki powinny pojawić się na korcie.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Radwańska - Woźniacka!
False 2984 True 1 2016-10-06 06:25:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora