Sport inne sporty tenis WTA Stuttgart: Agnieszka Radwańska w kryzysie. Nie przeszła pierwszej rundy!

WTA Stuttgart: Agnieszka Radwańska w kryzysie. Nie przeszła pierwszej rundy!

26.04.2017, godz. 07:04
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska odpadła już w pierwszej rundzie turnieju WTA Stuttgart! Jekaterina Makarowa łatwo pokonała Polkę w dwóch setach (6:2, 6:4). Rosjanka zasłużenie awansowała, bo grała odważnie i z pomysłem, w przeciwieństwie od Isi, która wciąż jest w dołku. Miesiąc przerwy w niczym nie pomógł Radwańskiej.

Nawierzchnia inna, ale forma niestety wciąż ta sama... Pierwszy w tym sezonie występ Agnieszki Radwańskiej na mączce zakończył się kolejnym w ostatnich miesiącach rozczarowaniem. Tym razem błyskawicznie pożegnała się z turniejem w Stuttgarcie. Zasłużenie przegrała z Rosjanką Jekateriną Makarową.

Radwańska na kortach ziemnych zawsze radziła sobie słabiej, ale porażka z Rosjanką to kolejny wyraźny sygnał, że krakowianka wpadła w głęboki dołek. Silniejsza fizycznie Makarowa łatwo spychała Polkę do defensywy, a nasza zagubiona gwiazda nie była w stanie wybić rywalki z uderzenia. Rok temu Isia doszła w Stuttgarcie do półfinału, więc znów straci sporo punktów i pewnie spadnie w rankingu (obecnie nr 8).

A Makarowa w II rundzie może zagrać ze swoją słynną rodaczką Marią Szarapową, która w środę wróci do rywalizacji po 15 miesiącach dyskwalifikacji. Zmierzy się z Włoszką Robertą Vinci.

WTA Stuttgart - I runda

Radwańska - Makarowa 2:6, 4:6

KONIEC MECZU! Makarowa pokonała Radwańską 6:2, 6:4 i być może zagra z Szarapową. Polka pożegnała się z turniejem już w pierwszej rundzie. Dalej jest bez formy.

Piłka meczowa dla Makarowej.

Znakomita obrona Makarowej. Równowaga.

Rosjanka zupełnie się pogubiła! Trzy szanse na przełamanie dla Polki!

4:5 - Makarowa zupełnie odpuściła gem Radwańskiej. Wyraźnie skupia się na zakończeniu meczu własnym podaniem.

3:5 - Dwa potężne bekhendy Rosjanki załatwiły sprawę w tym gemie. Isia nie mogła zdążyć do tych piłek, nawet w szczytowej formie.

Równowaga przy serwisie Makarowej. Wreszcie trochę odważniej gra Polka. Często chodzi do siatki.

A to było najważniejsze zagranie Polki w minionym gemie, przy trzecim break-poincie:

3:4 - Duże umiejętności i odrobina szczęścia pomogły Radwańskiej pozostać w tym meczu. Po raz pierwszy wygrała swoje podanie, ale jeśli chce zagrać w trzecim secie, musi odrobić przełamanie.

Pięknie obroniła się Isia! Wygrała trzy piłki z rzędu, a przy kluczowej wymianie trafiła w samą linię. Równowaga.

Niesamowicie gra teraz Makarowa. Polka nie istnieje. Rosjanka znów bardzo blisko przełamania. Ma na to trzy szanse.

2:4 - Wreszcie jedna z tenisistek wygrała swoje podanie. Szkoda tylko, że była to Makarowa...

2:3 - Dalej tenisistki bawią się w przegrywanie serwisów - piąty break w drugim secie z rzędu! Trzy na koncie ma Rosjanka, dwa Polka. Oby Radwańska wyrównała tę statystykę po raz kolejny.

Równowaga przy serwisie Radwańskiej.

2:2 - No i mamy czwarte przełamanie z rzędu! Isia ponownie odpowiedziała na wygrany gem rywalki. Która z pań jako pierwsza utrzyma swoje podanie?

Ależ fatalnie serwują w drugim secie obie tenisistki. Każdy gem to przynajmniej kilka break-pointów. Znów swoje szanse ma Radwańska.

Rosjanka znakomicie dziś gra pod końcową linię. Gdy Polka myśli, że piłka znajdzie się na aucie, ta trafia w ostatnie centymetry kortu, tak jak tutaj:

1:2 - Niestety waleczna Radwańska kilka sekund później dwukrotnie posłała piłkę w siatkę i znów oddała swój serwis rywalce.

Ale Polka znakomicie się obroniła. Przynajmniej na razie. Równowaga.

I lecimy w drugą stronę. Kolejne piłki na przełamanie, tym razem dla Makarowej...

1:1 - Radwańska błyskawicznie odrobiła straty! Jeszcze się nie poddaje w tym meczu, choć na razie jest dużo słabsza na tle Rosjanki.

Teraz to Rosjanka popełnia proste błędy, a Polka ma dwie szanse na przełamanie powrotne.

0:1 - Do trzech razy sztuka. Makarowa wykorzystała ostatnią szansę i w kluczowym momencie znów przełamała Radwańską.

Tragiczny start Polki w drugim secie. Rosjanka ma aż trzy break-pointy!

W świetnym stylu Makarowa zakończyła poprzednią partię:

Drugi set rozpoczął się od serwisu Radwańskiej.

Rosjanka bardzo pewnie wygrała pierwszego seta 6:2. Radwańska gra tak, jak przed miesięczną przerwą, czyli po prostu słabo. Poprawi swoją grę w drugiej partii?

Dwie piłki setowe dla Makarowej.

2:5 - Potężny forhend Rosjanki pozwolił jej na kolejne przełamanie podania Polki. Jest o krok od wygrania pierwszego seta. Isia gra zbyt pasywnie. Reaguje tylko na rywalkę, sama nie prowadzi gry.

Szansa na przełamanie dla Makarowej.

Równowaga przy podaniu Radwańskiej.

Szkoda, że Polka rzadko decyduje się dziś na zagranie skrótem. Wychodzi jej to znakomicie:

2:4 - Z dużą pewnością Rosjanka wygrywa swoje gemy serwisowe. Na dobrą sprawę Polka miała tylko jedną szansę na przełamanie, a w pozostałych sytuacjach rozpaczliwie się broni. Zdąży odrobić break przed końcem seta?

2:3 - Znakomicie Radwańska zagrała na przewagi. Po mistrzowsku rozegrała dwie wymiany i nie dała się przełamać po raz drugi w tym meczu.

Broni się Isia. Równowaga.

W taki sposób ważną piłkę wygrała Makarowa, która teraz ma kolejny break-point.

1:3 - Nic z tego. Świetnie broniła się Rosjanka i wygrała swoje podanie.

Szansa na odrobienie przełamania dla Polki.

Równowaga.

40:30 Makarowa. Radwańska była blisko pierwszego break-pointa w tym meczu, ale uderzyła w siatkę.

1:2 - I jest pierwszy gem na koncie Agnieszki Radwańskiej. Polka ma stratę przełamania, ale też sporo czasu na jej odrobienie. Wszystko zależy od dyspozycji serwisowej Makarowej.

Isia korzysta na błędach rywalki, a przez chwilę znów pachniało break-pointem. Polka prowadzi 40:30.

0:2 - Mocny początek Rosjanki. Nie dość, że znakomicie returnowała w pierwszym gemie, to przy swoim podaniu nie miała żadnych problemów. Polka musi błyskawicznie się otrząsnąć, bo zaraz nie będzie czego zbierać w pierwszym secie.

0:1 - Drugi break-point wykorzystany przez Makarową, która na dzień dobry przełamała Radwańską.

Zaczyna się słabo, bo od dwóch piłek na przełamanie dla Rosjanki.

Zaczynamy! Jako pierwsza serwuje Radwańska.

Radwańska dziś na pomarańczowo:

Polka nie grała w tenisa od miesiąca. Wszyscy się zastanawiają, w jakiej jest formie. Być może dłuższa przerwa pozwoliła jej w spokoju zgromadzić myśli i dobrze przygotować się na korty ziemne? Niedługo poznamy odpowiedź na to pytanie.

Radwańska i Makarowa już rozpoczęły rozgrzewkę. Za chwilę początek meczu.

W taki sposób Niemka wygrała spotkanie z Chinką:

Na szczęście Siegemund załatwiła sprawę w dwóch setach, a to oznacza, że po kilku minutach przerwy na korcie w Stuttgarcie pojawią się Radwańska i Makarowa!

Polka miała grać z Rosjanką o godz. 20:00, ale przedłużył się mecz rozpoczęty o godz. 18:30. Niemka Siegemund gra z Chinką Zhang. Zapowiada się trzeci set... Radwańska wyjdzie na kort bliżej 21:00.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu I rundy turnieju w Stuttgarcie Radwańska - Makarowa!
False 3195 True 1 2017-04-25 20:00:00 True 30