Agnieszka Radwańska

Autor: East News Agnieszka Radwańska

WTA Stuttgart: Agnieszka Radwańska w kryzysie. Nie przeszła pierwszej rundy!

2017-04-26 9:04

Agnieszka Radwańska odpadła już w pierwszej rundzie turnieju WTA Stuttgart! Jekaterina Makarowa łatwo pokonała Polkę w dwóch setach (6:2, 6:4). Rosjanka zasłużenie awansowała, bo grała odważnie i z pomysłem, w przeciwieństwie od Isi, która wciąż jest w dołku. Miesiąc przerwy w niczym nie pomógł Radwańskiej.

Nawierzchnia inna, ale forma niestety wciąż ta sama... Pierwszy w tym sezonie występ Agnieszki Radwańskiej na mączce zakończył się kolejnym w ostatnich miesiącach rozczarowaniem. Tym razem błyskawicznie pożegnała się z turniejem w Stuttgarcie. Zasłużenie przegrała z Rosjanką Jekateriną Makarową.

Radwańska na kortach ziemnych zawsze radziła sobie słabiej, ale porażka z Rosjanką to kolejny wyraźny sygnał, że krakowianka wpadła w głęboki dołek. Silniejsza fizycznie Makarowa łatwo spychała Polkę do defensywy, a nasza zagubiona gwiazda nie była w stanie wybić rywalki z uderzenia. Rok temu Isia doszła w Stuttgarcie do półfinału, więc znów straci sporo punktów i pewnie spadnie w rankingu (obecnie nr 8).

A Makarowa w II rundzie może zagrać ze swoją słynną rodaczką Marią Szarapową, która w środę wróci do rywalizacji po 15 miesiącach dyskwalifikacji. Zmierzy się z Włoszką Robertą Vinci.