João Almeida (pośrodku)

i

Autor: Łukasz Gągulski Dziewięć miesięcy temu João Almeida triumfował w Tour de Pologne

Jeden z faworytów Giro d'Italia zarażony Covidem-19. João Almeida nie dojedzie do mety w Weronie

2022-05-26 16:26

Zajmował czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej po 17 etapach. Miał nadzieje, aby po raz pierwszy wdrapać się na podium Giro d’Italia. Dzieliło go od niego 49 sekund. Portugalski kolarz João Almeida (23 l.) musiał wycofać się z wielkiego kolarskiego wyścigu, bo zakaził się koronawirusem. Covid-19 nie odpuszcza.

Kolarz grupy UAE-Team Emirates zajął czwarte miejsce w Dookoła Włoch w roku 2020 (stracił wówczas różową koszulkę lidera, którą wdziewał przez dwa tygodnie). Rok temu był szósty. Na pociechę jednak odniósł zwycięstwo w Tour de Pologne.

W tegorocznym Giro spisywał się bardzo dobrze, do wtorku 24 maja jechał na trzeciej pozycji. W środe stracił minutę do najlepszych i spadł na czwartą. Po tamtym etapie powiedział:

- Od startu nie czułem się dobrze, nie zregenerowałem się całkowicie po długim etapie we wtorek. Pytałem siebie, czy to tylko u mnie, czy podobnie mają inni. Okazuje się, że tylko ja…

A w nocy po tym etapie przebudził się uporczywym bólem gardła. Test antywirusowy wykrył zakażenie Covidem-19.

Jak dodał szef zespołu z ZEA, Szwajcar Michele de Grandi - regularnie odkażane są m.in. samochody, autobusy, pokoje hotelowe, gdzie przebywają zawodnicy, w dodatku śpią oni w osobnych pokojach. Mimo tych wszystkich środków ostrożności nie udało się zapewnić 100-procentowej ochrony. Pozostali członkowie ekipy uzyskali negatywne wyniki testów.

Wyścig Dookoła Włoch kończy się w niedzielę w Weronie, mieście Romea i Julii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze