koszykarze, reprezentacja Polski koszykarzy

Autor: CYFRASPORT reprezentacja Polski koszykarzy

El. ME: Emocje do końca! Polscy koszykarze z awansem!

2014-08-28 0:27

Reprezentacja Polski koszykarzy awansowała do mistrzostw Europy! W ostatnim meczu eliminacji biało-czerwoni okazali się lepsi od Austriaków, wygrywając po dogrywce 90:85.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Pierwszą kwartę wygrali rywale 22:15, w drugiej z kolei lepsi okazali się Polacy, zwyciężając 24:18. Kolejne dwie partie przyniosły jeszcze mniejsze różnice punktowe. W trzeciej biało-czerwoni wygrali 19:16, natomiast czwartą przegrali 23:25.

Polscy koszykarze odpowiedzieli niemieckiemu spikerowi: Wracamy z łupami! [ZDJĘCIE]

Po 40 minutach sędzia zarządził dogrywkę. W niej lepsi okazali się nasi reprezentanci. Dzięki wygranej 9:4 zapewnili sobie zwycięstwo w całym meczu i awans do mistrzostw Europy. Tym samym Polacy zrewanżowali się rywalom za porażkę jakiej doznali w poprzednim meczu, kiedy to ulegli w Schwechat 81:83.

Polska - Austria 90:85 (15:22, 24:18, 19:16, 23:25, 9:4)