Ewelina Kobryn, koszykówka, Polska

Autor: CYFRASPORT Ewelina Kobryn, koszykówka, Polska

EuroBasket 2015: Polki blisko sprawienia sensacji na początek turnieju

2015-06-11 23:18

Koszykarska reprezentacja Polski kobiet od mocnego akcentu rozpoczęła udział w mistrzostwach Europy 2015. Biało-czerwone co prawda przegrały, ale były bliskie sprawienia sensacji z brązowymi medalistkami sprzed dwóch lat. Ostatecznie Turczynki wygrały 57:54, dzięki skutecznej grze w drugiej połowie spotkania.

Skazywane na pożarcie Polki mecz rozpoczęły bardzo dobrze. Prym w polskiej drużynie wiodły Julie McBride i Ewelina Kobryn. Głównie dzięki ich postawie po pierwszej kwarcie biało-czerwone prowadziły sześcioma punktami, a po drugiej siedmioma.

WTA Nottingham: Agnieszka Radwańska rozbiła McHale i zameldowała się w ćwierćfinale

Niestety pierwsza połowa kosztowała Polki bardzo wiele sił i w trzeciej kwarcie Turczynki odrobiły straty z nawiązką. W końcówce spotkania równo z syreną na remis rzucała jeszcze Katarzyna Krężel, ale piłka nie trafiła do kosza.

W piątek Polskę czeka mecz z Białorusią. W swojej grupie biało-czerwone mają jeszcze Włochy i Grecję. Do kolejnej rundy awansują trzy najlepsze zespoły.

Polska - Turcja 54:57 (17:11, 16:15, 9:17, 12:14)

Polska: Kobryn 24, Międzik 9, McBride 7, Krężel 4, Żurowska Cegielska 4, Koc 3, Skobel 3

Turcja: Sanders 16, Caglar 8, Canitez 8, Ivegin 8, Alben 7, Vardarli 5, Cakir 5