Aaron Cel, Polska koszykówka

Autor: CYFRASPORT Aaron Cel

Eurobasket: Aaron Cel: Plan na mecz z Izraelem był inny

2015-09-09 23:13

Reprezentacja Polski koszykarzy przegrała z Izraelem 73:75 i straciła szansę na zajęcie drugiego miejsca w grupie podczas Eurobasketu. Aaron Cel przyznał po meczu, że gra nie układała się po myśli biało-czerwonych. Ci popełnili w środowym meczu bardzo dużo błędów.

Porażka dwupunktowa bardzo boli. Trudno powiedzieć, czego zabrakło do zwycięstwa. Chcieliśmy dobrze, ale kompletnie nam nie wyszło. Plan na ten mecz był kompletnie inny - przyznał po meczu Cel.

Eurobasket 2015. Polska przegrała z Izraelem, ale awans do wywalczyła

Polacy po pierwszej kwarcie prowadzili dwoma punktami, ale później ich gra się posypała. Dość powiedzieć, że w całym spotkaniu biało-czerwoni zaliczyli aż 23 straty! - W drugiej kwarcie mieliśmy wiele prostych strat, co napędziło grę Izraela. Później nie mogliśmy złapać swojego rytmu. Nie umieliśmy zbudować przewagi i kontrolować wydarzeń na parkiecie. Teraz się trzeba skoncentrować i wyjść zmobilizowanym na mecz z Finlandią - dodał Cel.