Jeremy Sochan

i

Autor: AP PHOTO Jeremy Sochan

świetny występ!

Jeremy Sochan znów to zrobił! Kolejne double-double w karierze, nikt nie mógł się z nim równać

2023-03-15 8:02

Jeremy Sochan coraz lepiej radzi sobie na parkietach NBA. Niespełna 20-letni zawodnik miewa słabsze i lepsze momenty, a ostatni mecz z Orlando Magic należał do tych zdecydowanie lepszych. Zawodnik San Antonio Spurs zanotował 29 pkt i 11 zbiórek, co jest jego drugim double-double na parkietach NBA i drugim najlepszym dorobkiem do tej pory. Jego Suprs ograło Orlando Magic 132:114.

Sochan, który wrócił na boisko po jednomeczowej absencji, tradycyjnie rozpoczął mecz w podstawowej piątce. 19-latek spędził na parkiecie 32 minuty. W tym czasie trafił 11 z 29 rzutów z gry, w tym po raz pierwszy w NBA trzykrotnie - na sześć prób - za trzy punkty. Wykorzystał też cztery z sześciu wolnych, co przełożyło się na 29-punktowy dorobek.

Rekordy polskiego skrzydłowego to 30 pkt, jakie uzyskał pod koniec stycznia w starciu z Phoenix Suns, i 13 zbiórek osiągnięte na początku marca w rywalizacji z Indiana Pacers, kiedy uzyskał też 22 pkt, co dało mu wtedy pierwsze w karierze tzw. double-double. Polak w meczu z Magic miał też dwie asysty, przechwyt, trzy straty i popełnił cztery faule. Najskuteczniejszy na parkiecie Sochan miał największe wsparcie w Zachu Collinsie, który zdobył 25 pkt.

Gospodarze zagrali bardzo zespołowo, o czym świadczy najwięcej w sezonie 29 asyst, ale też odnotowali klubowy rekord celnych prób za trzy punkty - trafili zza łuku 22 razy. - "Miło się to oglądało. Jeśli trafiasz 22 +trójki+, to musisz mieć dobry dzień, to prosta zasada. Nam nie wychodzi to zbyt często, ale dziś był właśnie ten dzień. Co ważniejsze, mieliśmy 39 asyst, a to naprawdę fantastyczny wynik. Świetny mecz moich chłopców" - chwalił swoich podopiecznych trener Gregg Popovich

Najnowsze