Koronawirus w drużynie Polski Cukier Toruń. "Jesteśmy przygotowani na takie nieszczęścia"

2020-09-09 13:25 KM
Polski Cukier Toruń w Szczecinie
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Koronawirus w drużynie Polski Cukier Toruń. "Jesteśmy przygotowani na takie nieszczęścia"

Polski Cukier Toruń nie zanotował jeszcze wygranej w nowym sezonie Energa Basket Ligi. "Twarde Pierniki" liczyły, że zmieni się to wraz z przybyciem nowych zawodników. Tymczasem jeden z nich uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. - Jesteśmy przygotowani na takie nieszczęścia, powiedział prezes Polskiego Cukru Toruń Piotr Barański w rozmowie z "Gazetą Pomorską".

W miniony weekend Polski Cukier Toruń przegrał w Szczecinie z miejscowym Kingiem. Ekipa z grodu Kopernika miała zostać wzmocniona dwoma koszykarzami z USA. Keyshawn Woods i Donovan Jackson przybyli do Torunia w miniony poniedziałek (7 września). Od razu zostali poddani testom w kierunku koronawirusa. Niestety okazało się, że jeden z zawodników ma pozytywny wynik. Kierowca oraz drugi z Amerykanów na ten moment są zdrowi. Cała trójka została skierowana na kwarantannę - informuje portal "Gazety Pomorskiej".

-  Zdawaliśmy sobie sprawę, jakie ryzyko wiąże się ze sprowadzaniem graczy zagranicznych. Dlatego byliśmy przygotowani na takie nieszczęścia, ale to kolejny problem, który musimy teraz pokonać. Liczę, że w przyszłym tygodniu nasz nowy zawodnik będzie już zdrowy - powiedział prezes Piotr Barański w rozmowie z "Gazetą Pomorską".

Zakażony zawodnik czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów. Jest więc szansa, że w przypadku negatywnego wyniku kolejnego testu, Amerykanin dołączy do drużyny w przyszłym tygodniu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Mierzenie temperatury w SP nr 8 w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze