Giannis Antetokounmpo

i

Autor: East News Giannis Antetokounmpo

Milwaukee Bucks mistrzami NBA! Napisali piękną historię, czekali pół wieku na tytuł!

2021-07-21 7:39

Millwaukee Bucks mistrzami NBA! "Kozły", które były faworytami ostatecznego starcia z Phoenix Suns, nie zawiodły i zakończyły finałową rywalizację 4-2. Drużyna z Wisconsin na triumf w najważniejszej lidze basketu na świecie czekała przez 50 lat, od czasów mistrzostwa z 1971 roku. Bohaterem ostatniego meczu finałowego okazał się Giannis Andetokunmbo, który zdobył we wtorek 50 punktów, a także miał 14 zbiórek i pięć bloków. Grek został wybrany MVP całej serii finałowej.

Millwaukee Bucks napisali historię! "Kozły" z Winconsin, które ostatni tytuł świętowały za czasów gry Oscara Robertsona i Kareema Abdul-Jabbara okazały się silniejsze od Phoenix Suns i podniosły paterę za mistrzostwo NBA po raz pierwszy od 50 lat. Bohaterem starć ze "Słońcami" okazał się Giannis Andetokunmbo. Grek zanotował świetne spotkanie w ostatnim meczu sezonu i został trzecim Europejczykiem w historii, który może poszczycić się tytułem MVP serii finałowej.

Zaskakujący kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski! Paulo Sousa będzie drżał o posadę?

Millwaukee Bucks mistrzami NBA. Początek finałów na to nie zapowiadał

Drużyna z Millwaukee od lat miała wielkie aspiracje do tytułu ligowego, jednak musiała godzić się z sensacyjnymi porażkami. Na samym początku finałów wszystko wskazywało, że Bucksi po raz kolejny będą musieli obejść się smakiem, gdyż odnieśli dwie poważne porażki przeciwko Suns. Dopiero w trzecim meczu drużyna "Kozłów" złapała właściwą dynamikę i udowodniła, czemu byli uważani od samego początku za wielkich faworytów finału. W trakcie finałowego meczu, podopieczni trenera Mike'a Budenholzera nie mieli litości dla byłej drużyny Marcina Gortata i wygrali 105-98. Prawie połowę punktów w rywalizacji zdobył reprezentant Grecji - Giannis Andetokunmbo, który został trzecim Europejczykiem w historii z tytułem MVP finałów.

Polska ponownie zorganizuje dużą imprezę? Pomoc Zbigniewa Bońka będzie nieoceniona!

Ostatnie pożegnanie Stanisława "Leona" Sętkowskiego

Giannis Andetokunmbo zabrał głos po finale. Podziękował drużynie

Wielki sukces drużyny bardzo wzruszył najlepszego obecnie gracza NBA, który postanowił podziękować swoim kolegom klubowym w wywiadzie udzielonym tuż po zakończeniu rywalizacji.

- Dziękuję Milwaukee za to, że we mnie uwierzyło. Chciałem zdobyć mistrzostwo dla wszystkich w tym mieście, dla kolegów z drużyny. Jestem niezwykle szczęśliwy, że się udało i mam nadzieję, że uda się ponownie - powiedział Antetokounmpo.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze