Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Polska ponownie zorganizuje dużą imprezę? Pomoc Zbigniewa Bońka będzie nieoceniona!

2021-07-20 22:12

Mistrzostwa Europy to zawsze wielkie piłkarskie święto. Tłumy kibiców, świetna atmosfera i niezapomniane piłkarskie emocje. I choć ledwie zamknęliśmy rozdział pt. „Euro 2020”, pora już myśleć o kolejnych europejskich czempionatach. Jak się okazuje, jedną z nich może zorganizować Polska! Chodzi jednak o piłkarskie mistrzostwa Europy w wydaniu kobiecym. Turniej miałby odbyć się w 2025 roku, a dużo w kwestii przyznania Polsce organizacji tej imprezy zależeć będzie od wciąż obecnego prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Zbigniew Boniek niedługo zakończy swoją przygodę z funkcją prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. 65-latek pełni obecnie drugą kadencję i wg przepisów zawartych w Ustawie o Sporcie nie może ubiegać się o kolejną reelekcję. Jego miejsce zajmie ktoś z dwójki: Marek Koźmiński lub Cezary Kulesza. I choć „Zibi” kończy z piłką krajową, wciąż chce być aktywny i działać w futbolu. Otrzymana na ostatnim posiedzeniu PZPN-u funkcja ambasadora sprawia, że będzie on mógł reprezentować polskie interesy przed UEFĄ. Wg portalu „Meczyki.pl” Boniek będzie chciał wykorzystać swoją pozycję, aby to Polsce przyznano organizację kobiecego Euro w 2025 roku.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Choć 65-latek wkrótce ustąpi ze stanowiska prezesa PZPN, w przeszłości wielokrotnie zapowiadał, że chciałby wciąż działać na rzecz polskiej piłki. Niedawno Boniek na łamach „Rzeczpospolitej” wyliczał duże piłkarskie imprezy, które za jego kadencji zorganizowano w Polsce: MŚ do lat 20, ME do lat 21, dwa finały Ligi Europy – w Warszawie oraz Gdańsku. Teraz miałby do tego dojść także europejski czempionat kobiet, który zaplanowano na 2025 rok. Dokumenty, które zdążono już wysłać do UEFA miały zawierać m.in. gwarancje finansowe ze strony rządu, co może zwiększyć szanse naszego kraju na organizację turnieju.

Sonda
Czy organizacja przez Polskę ME Kobiet w piłce nożnej to dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze