NBA Stephen Curry Goldan State i Chris Paul Clippers

Autor: archiwum se.pl Stephen Curry Goldan State Warriors i Chris Paul Los Angeles Clippers. NBA 2013/14

NBA. Emocje w Cleveland i Portland

2013-12-27 10:52

Czwartkowe mecze NBA przyniosły wielkie emocje w Cleveland i Portland. Aż dwie dogrywki potrzebne były do wyłonienia zwycięzcy meczu Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks. Po jednej dogrywce zwycięstwo nad Los Angeles Clippers odnieśli Portalnd Trail Blazers. Wygrane zanotowały także San Antonio Spurs i Houston Rockets.

W Cleveland gospodarze chcieli wygrać po dwóch  porażkach z rzędu. Udało im się to po bardzo zaciętej walce. Kyrie Irving rzucił aż 40 punktów, ale to i tak było za mało. Ostatecznie Cavaliers przegrali z Atlantą 125:127 po dwóch dogrywkach.

Bohaterem przyjezdnych ze stanu Georgia został Jeff Teague, który zdobył 34 punkty, który w pierwszej dogrywce trafił za trzy doprowadzając do remisu, a w drugiej trafił decydujący o zwycięstwie rzut.

Przeczytaj koniecznie: Anna Rogowska chce wrócić na skocznię Czeka na zielone światło

Z kolei w Portland dzielnie walczyli Los Angeles Clippers, ale to gospodarze zanotowali zwycięstwo. Trail Blazers pokonali swoich rywali z Konferencji Zachodniej 116:112 po dogrywce.  Clippers mają taki sam bilans (20-11), co Houston Rockets, którzy pokonali memphis Grizzlies 100:92

Swoje spotkanie wygrali także San Antonio Spurs pokonując na wyjeździe Dallas Mavericks 116:107.

Wyniki:

Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 125:127 (27:26, 21:24, 24:26, 23:19, d1 13:13, d2. 17:19)

Houston Rockets - Memphis Grizzlies 100:92 (26:23, 19:30, 21:19, 34:20)

Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 107:116 (20:27, 31:31, 26:26, 30:32)

Portland Trail Blazers - Los Angeles Clippers 116:112 (19:14, 28:32, 29:27, 25:28, d1 15:11)