NBA. Marcin Gortat nie zgubił w przerwie formy

2011-12-21 10:20

Po ośmiu miesiącach przerwy Marcin Gortat wystąpił w drużynie Phoenix Suns i...okazało się, że nic nie stracił z dawnej formy. Ale pech go nie opuścił.

Polski koszykarz wszedł na boisko na 25 minut, zdobył 14 punktów, miał 8 zbiórek i 2 bloki. Wynik powyżej przeciętnej. Phoenix Suns w przedsezonowym, ale oficjalnym meczu przegrali z Denver Nuggets 110:127. Po trwającej 8 miesięcy przerwie w rozgrywkach NBA kibice są spragnieni koszykarskich widowisk. Ale nie mniej "wyposzczeni" wydają się zawodnicy, na co wskazuje przebieg całego szeregu spotkań: Philadelphia 76ers - Washington Wizzards  91:84, Cleveland Cavaliers - Detroit Piston 89:90, Chicago Bulls - Indiana Pacers 93:85,  Sacramento Kings - Golden State Warriors 95:91.

Skrócony sezon NBA  rozpocznie się  w Święta. Podobno biletów na cztery pierwsze kolejki spotkań już nie można dostać.

Mecz Phoenix z Denver skończył się, kiedy okazało się, że Marcin Gortat w jego trakcie doznał pęknięcia kości kciuka. Nie wiadomo jak długo potrwa wyleczenie kontuzji, ale co najmniej miesiąc.