Marcin Gortat Washington Wizards

Autor: YouTube Marcin Gortat Washington Wizards

NBA. Marcin Gortat ograł mistrzów NBA

2014-01-16 20:14

Zespół Marcina Gortata (30 l.) prowadzący w pewnym momencie 34 punktami i wygrywający aż 114:97 z mistrzami NBA?! To wcale nie sen, taki wieczór miał miejsce w hali Verizon Center w Waszyngtonie, dokąd - tuż po wizycie u prezydenta Baracka Obamy - zawitali obrońcy mistrzowskiego tytułu, Miami Heat.

Gortat i spółka z Washington Wizards przestali być gościnnymi gospodarzami. Przegrywający u siebie często (ostatnio 4 razy z rzędu) "Czarodzieje" sensacyjnie odprawili najlepszy zespół ostatnich 2 sezonów. Nikt nie wierzył w to, co się dzieje, kiedy po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 43:18, a potem przewaga wcale nie malała.

Przeczytaj: Rajd Monte Carlo WRC. Robert Kubica trzeci po pierwszym dniu

- Przyjechali do nas i co z tego? Byli w Białym Domu i co z tego? - skomentował brazylijski skrzydłowy Wizards, Nene, który zaliczył 19 pkt i 3 bloki. Gortat zdobył 12 pkt i dodał 9 zbiórek w ciągu 31 minut gry.