Shaq O'Neal

i

Autor: archiwum se.pl

Wytrwa w postanowieniu?

Shaquille O’neill podjął ważną życiową decyzję. Imponująca zmiana, są już pierwsze efekty

2022-12-28 8:05

Choć Shaquille O’neill już podczas czynnej kariery koszykarskiej nie był uważany za wzór dbania o swój organizm, po zawieszeniu butów na kołku gwiazdorowi najwyraźniej jeszcze bardziej wymknęło się to spod kontroli. Do tego stopnia, że niedawno ważył on ponad 180 kilogramów. Shaq postanowił powiedzieć jednak „Dość!” i przeszedł na restrykcyjną dietę. Udało mu się zrzucił już blisko 20 kilogramów i zapowiada, że to dopiero początek jego metamorfozy.

O’neill podkreślił, że chciałby zrzucić jeszcze przynajmniej 10 kolejnych kilogramów. Przed ponad rokiem także chwalił się utratą kilogramów, ale nie udało mu się podtrzymać dłużej zdrowszego trybu odżywiania i waga ponownie „podskoczyła”. Teraz wyznał, że do zmiany nawyków skłoniły go słowa przyjaciółki, która powiedziała, że jest po prostu gruby. Otrzymał od niej telefon do dietyka, który po badaniach, m.in. krwi, polecił odpowiednią dietę byłemu zawodowcowi.

Porównali Jeremy'ego Sochana do największych gwiazd NBA! To robi olbrzymie wrażenie, słynny trener zachwycony

Przed jej podjęciem mający 216 centymetrów wzrostu czterokrotny mistrz NBA, który nawet podczas kariery miał kłopoty z dodatkowymi kilogramami, ważył 401 funtów, czyli ponad 180 kg. Przyznał to w rozmowie z dziennikarką portalu etonline.com. Teraz waży 165 kg. - Zacząłem zmieniać pewne rzeczy i to zaczęło działać, kilogramy spadały. Chodzi przede wszystkim o sposób odżywiania - powiedział mistrz NBA w barwach Los Angeles Lakers (2000-2002) oraz Miam Heat (2006), dodając, wcześniej nie należał do „sałatkożerców”, a teraz zmienił to. Podkreślił, że unika napojów gazowanych, pije koktajle, bierze suplementy diety. Gdy rozpoczynał karierę w NBA w 1992 r., wybrany z numerem 1 w drafcie przez Orlando Magic, ważył nieco ponad 130 kg, pod jej koniec 146, a po jej zakończeniu w 2011 r. znacznie ponad 150 kg.

Sonda
Lubisz Shaquille'a O'neilla?

Jaki naprawdę był rok 2022 w sporcie? Kto zabłysnął najbardziej, a kto srogo zawiódł?

Posłuchaj podsumowania roku w podcaście SUPER SPORT!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze