Marcin Gortat Washington Wizards

Autor: East News Marcin Gortat

Wizards lepsi od Chicago Bulls, Marcin Gortat zablokował Byki

2014-04-22 5:00

Taki początek to marzenie. Koszykarze Washington Wizards, wracający do play-off NBA po 6 latach, rozpoczęli walkę w finałowej fazie od wyjazdowego zwycięstwa 102:93 nad faworyzowanymi Chicago Bulls.

Polski środkowy "Czarodziejów" Marcin Gortat (30 l.) rozegrał kolejny dobry mecz i pokazał klasę w kluczowych akcjach.

Polak, który zaliczył 15 pkt i 13 zbiórek w ciągu 37 minut gry, był jednym z najważniejszych zawodników gości w IV kwarcie. Wizards odrobili już 13-punktową stratę i prowadzili 94:90, kiedy ich lider John Wall nie trafił z półdystansu. Na miejscu był jednak Gortat, który sprytną dobitką podwyższył wynik i uciszył tłum w United Center. Polak wcześniej zaliczył też ważny blok.

- Po zwycięstwie czujemy się pewniej, ale nie ekscytujmy się zbytnio i zachowajmy koncentrację - skomentował Gortat. Drugie starcie dziś, również w Chicago.