15-letnia Zosia z zespołem Downa pobiła rekord Europy. Musisz zobaczyć PIĘKNE WIDEO

2019-08-09 11:45 JWa
15-letnia Zosia Dzięcioł wygrała mistrzostwo Europy
Autor: Facebook / Zofia Dzięcioł - kwestia perspektywy 15-letnia Zosia Dzięcioł wygrała mistrzostwo Europy

Przy takich historiach nie sposób uniknąć wzruszenia! Łzy same płyną do oczu, gdy widzimy 15-letnią bohaterkę z Polski. Zosia, która żyje z zespołem Downa, wzięła udział w mistrzostwach Europy w fińskim Tampere. Biegaczka spisała się doskonale. Nie dość, że w starcie na 800 metrów zdobyła złoty medal, to pobiła jeszcze rekord Starego Kontynentu!

Zosia Dzięcioł każdego dnia udowadnia, że nigdy nie można się poddawać! Na jej miejscu wiele osób po prostu zrezygnowałoby i nie szukało kolejnych zajęć. Tymczasem 15-latka, która musi żyć z zespołem Downa, odnosi kolejne wielkie sukcesy. Niedawno wzięła udział w mistrzostwach Europy w Tampere. Tam poradziła sobie doskonale w kilku konkurencjach - biegach na 200, 400 i 800 metrów oraz skoku w dal. Szczególne powody do radości miała po biegu na najdłuższym dystansie. Pokonanie niespełna kilometra zajęło jej zaledwie 4:07.25. Nie dość, że zgarnęła złoto, to jeszcze ustanowiła nowy rekord kontynentu!

To, co zrobiła Zosia przeszło najśmielsze oczekiwania! Równie wspaniale spisali się jednak inni nasi reprezentanci, którzy również zdobyli cenne medale. Wystarczy przytoczyć wyniki Ismaela Afany w biegu na 1500 metrów, który zdobył brązowy medal. Biegowe osiągnięcia dorzucili także Mikołaj Woźniak - brąz na 800 metrów orz Magdalena Dąbrowska - brąz na 400 metrów.

W konkurencjach spoza biegów bardzo dobrze poradziła sobie Zuzanna Szymańska. Ta Polka rywalizację w rzucie dyskiem zakończyła ze srebrem, a konkurs rzutu oszczepem okrasiła brązowym medalem.