Anita Włodarczyk

i

Autor: Cyfrasport Anita Włodarczyk

Piękne chwile

Anita Włodarczyk usłyszała sensacyjne wieści przed igrzyskami w Paryżu. Tego nie mogła się spodziewać

2024-05-10 9:44

Anita Włodarczyk jedzie na swoje piąte igrzyska olimpijskie i po raz trzeci z rzędu będzie broniła złotego medalu. Wybitna lekkoatletka zapowiada walkę o medal, choć na rekord świata, jak sama mówi, nie ma co liczyć. Okazuje się jednak, że tuż przed igrzyskami Anita Włodarczyk otrzymała od organizatorów szansę na spełnienie kolejnego marzenia!

Anita Włodarczyk skończy w tym roku 39 lat, więc fani raczej muszą się nastawiać na to, że igrzyska olimpijskie w Paryżu będą jej ostatnimi w karierze. W rozmowie z Interią Anita Włodarczyk zapewnia, że jedzie walczyć o medal, bo gdyby nie czuła się na siłach, by to zrobić, to by się do Paryża nie wybierała. – Gdybym miała jechać tylko na zaliczenie igrzysk, to na pewno bym już nie trenowała. Wycieczki mnie nie interesują. Dla mnie zawsze ważny jest cel. Muszę go mieć. Moja mentalność i mój charakter nie pozwoliłby mi jechać na imprezę z myślą, że jadę tylko po to, by zakwalifikować się do finału. Dla mnie zawsze celem jest medal – zapewniła. Co ciekawe, we Francji będzie miała ona jeszcze jedno, niezwykle prestiżowe zadanie.

Anita Włodarczyk spełniła sportowe marzenie

Anita Włodarczyk na zawsze zapisała się w historii lekkoatletyki, zdobywając cztery tytuły mistrzyni świata i sięgając po trzy złota olimpijskie. Nic dziwnego więc, że organizatorzy postanowili wyróżnić ją w wyjątkowy sposób i została ona wybrana do sztafety olimpijskiej, która niesie ogień olimpijski przez francuskie miasta. Anita Włodarczyk pochwaliła się tym w mediach społecznościowych i jak wyznała, było to dla niej spełnienie kolejnego, sportowego marzenia.

 – Po prostu WOW. To był piękny dzień. Pochodnia olimpijska ważąca 1,5kg w moich rękach. Kolejne sportowe marzenie spełnione. Dzisiaj obchodzimy Dzień Europy. Cieszę się, że tego dnia byłam częścią europejskiej drużyny niosącej pochodnie olimpijską. Z Marsylii zabieram ze sobą mnóstwo emocji i wspaniałych wspomnień – napisała Włodarczyk na swoim profilu na Instagramie i dodała do tego kilka zdjęć.

Quiz. Rozpoznasz polskich mistrzów sportu z PRL-u? 15/15 to obowiązek kibica!

Pytanie 1 z 15
Zacznijmy od jednej z największych legend. Trzykrotna mistrzyni olimpijska, która nadal dzierży rekord Polski w biegu na 400 m to...
Irena Szewińska
Najnowsze