Dramat polskich lekkoatletów tuż przed ME! Swoboda z COVID, Bukowiecki złamał palec

2021-03-03 13:02 PO
Ewa Swoboda
Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS Ewa Swoboda

Co za pech! Na kilka dni przed halowymi mistrzostwami Europy w Toruniu, z kadry wypadło dwoje murowanych kandydatów do medali – sprinterka Ewa Swoboda i kulomiot Konrad Bukowiecki. Drużyna, która liczy w Toruniu na wiele medali, skurczyła się o dwie ważne postanie.

Ewa Swoboda otrzymała pozytywny test na obecność koronawirusa, natomiast Bukowiecki pechowo złamał palec u stopy. Swoboda, która dwa lata temu w Glasgow zdobyła złoty medal HME, przejdzie jeszcze jeden test, który ma dać stuprocentową odpowiedź.

Jak podaje młociarka Malwina Kopron - Ewa Swoboda zaraziła się wirusem od koleżanki z kadry, na zgrupowaniu w Spale. Nazwiska nie podano. Pech jest ogromny, tym bardziej, że Ewa była w świetnej formie – niedawno wygrała mistrzostwa Polski ze znakomitym wynikiem (bieg na 60 m., 7,10 s).

- Będę startowała chyba ze złotym numerkiem. To zobowiązuje do szybkiego biegania, żeby nie było lipy – mówiła pełna energii sprinterka.

Sam Piotr Żyła nie mógł spodziewać się, że do tego dojdzie. Śmieszek skoków narciarskich może dorównać Małyszowi!

Mistrzostwa przed ich rozpoczęciem zakończył również Konrad Bukowiecki.

- Niestety mam złą wiadomość. Na ostatnim treningu doznałem kontuzji, złamałem palec u stopy. Nie wystartuję w HME. Czeka mnie operacja i na pewno chwila przerwy i rehabilitacji – poinformował Bukowiecki.

HME rozpoczną się w czwartek (4 marca) i potrwają do niedzieli (7 marca). Polacy liczą na grad medali.

Ewa Swoboda najszybszą kobietą w Polsce
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze