Ewa Swoboda

i

Autor: AP Photo Ewa Swoboda

Ale łowy!

Ewa Swoboda po zdobyciu srebra ruszyła na zakupy. Upolowała torebkę za... Nie uwierzycie!

2024-03-03 12:38

Ona jest szybka jak rakieta! Ewa Swoboda w fenomenalnym stylu wywalczyła srebrny medal halowych mistrzostw świata w Glasgow. Polka w biegu na 60 metrów uzyskała świetny czas 7,00 s. i przegrała jednie z Julien Alfred (6,98 s) z maleńkiej karaibskiej wyspy Saint Lucia. Po zdobyciu srebra Polka wybrała się w Glasgow na zakupy.

Ewa Swoboda ze srebrem halowych mistrzostw świata w Glasgow

To największy sukces Swobody w karierze na imprezie rangi światowej. Swoboda doskonale wystrzeliła z bloków i do końca walczyła o złoto.

- Fajnie, że dałam radę i że jestem wicemistrzynią świata, choć moja pierwsza reakcja, emocje i łzy wynikały z tego, że chciałam i przede wszystkim czułam, że stać mnie na mistrzostwo świata – powiedziała Swoboda. - Wiem, gdzie jestem i wiem, na co mnie stać. Może byłam niezadowolona przez godzinę po biegu, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia – przyznała Polka.

Trudno nie mieć apetytu na złoto, skoro w półfinale Ewa fenomenalnym biegiem na 6,98 s pobiła rekord Polski. To jednocześnie 11. najlepszy czas w historii światowej lekkoatletyki.

- Nowy rekord Polski pobudził moje oczekiwania. Fajnie, że tak kończę ten sezon halowy. Teraz chwila odpoczynku i kierunek Paryż – dodała Swoboda, której zgotowano owacje na trybunach.

- Cieszę się, że jak mnie przedstawiono, to była wrzawa na trybunach. Miło, że nie tylko kibice w Polsce mnie rozpoznają. Glasgow ostatniego dnia? Zakupy już zrobione, torebka na 8 funtów kupiona, więc niedzielę spędziłam na dopingowaniu naszych reprezentantów – zakończyła szczęśliwa sprinterka.

Aż ściska za gardło widząc to nagranie z Ewą Swobodą. Łzy same napływają do oczu, niczego nie próbowała ukryć

Quiz sportowy. My podajemy nazwisko sportowca, a Ty dopasowujesz jego dziedzinę/kategorię sportu

Pytanie 1 z 11
Na początku coś łatwego... Dopasuj dziedzinę sportu do Roberta Lewandowskiego:
Najnowsze