Paweł Fajdek

i

Autor: Paweł Skraba Paweł Fajdek

Gwiazdy lekkoatletyki w Chorzowie. Orlen Memoriał Kusocińskiego to ważny sprawdzian przed Tokio

2021-06-19 16:54

Największe polskie gwiazdy lekkoatletyki zmierzą się w Chorzowie w ramach 67. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. To zarazem ważny test przed nachodzącymi igrzyskami olimpijskimi.

Pia Skrzyszowska: W Tokio też chciałabym pobiec w sztafecie

Dla polskich sportowców to już ostatnie chwile, by sprawdzić swoją formę przed najważniejszym wydarzeniem sportowym tego roku, czyli olimpiadą w Tokio, która rozpocznie się już 23 lipca, ale także planowanymi za tydzień 97. Mistrzostwami Polski w lekkiej atletyce. Doskonałą okazją będzie ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego, który w tym roku odbędzie się już po raz 67. w historii.

To międzynarodowe zawody lekkoatletyczne rozgrywane nieprzerwanie od 1954 r. poświęcone pamięci polskiego złotego medalisty olimpijskiego, który triumfował w 1932 r. podczas igrzysk w Los Angeles w biegu na 10 000 m. W wydarzeniu na przestrzeni dekad brali udział najwybitniejsi przedstawiciele polskiej lekkoatletyki, wśród nich Irena Szewińska, Monika Pyrek czy Kamila Skolimowska. Tak będzie również tym razem.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie nie zabraknie najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów, takich jak czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów Justyna Święty-Ersetic, Pia Skrzyszowska specjalizująca się w biegach płotkarskich i sprinterskich czy znakomity polski dyskobol Robert Urbanek.

Emisja w TV:

67. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego - Chorzów 2021

niedziela 22.40 TVP 1

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze