Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska

i

Autor: Cyfrasport Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska

W cieniu konfliktu

Kaczmarek i Kiełbasińska zrobią to w cieniu afery na MŚ w lekkoatletyce?! Jedna i druga głośno zapowiadają

2022-07-20 11:06

Nie tak miały wyglądać te mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Więcej niż o startach Polaków rozmawia się o kolejnych aferach, które dotykają naszą kadrę. Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska wystartują w środę w ważnych biegach. Obie zapowiadają awans do finału.

W środę Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska staną przed życiową szansą awansu do indywidualnego finału mistrzostw świata w biegu na 400 m. W Eugene w kwalifikacjach rzutu oszczepem wystartuje wicemistrzyni olimpijska Maria Andrejczyk. W eliminacjach Kaczmarek uzyskała drugi wynik w karierze - 50,21. Był to także drugi czas całych kwalifikacji. Polkę wyprzedziła jedynie Jamajka Stephenie Ann McPherson - 50,15. Kiełbasińska osiągnęła czas 50,63 i wygrała szósty bieg eliminacyjny. Jej rezultat był czwartym w stawce.

MŚ w lekkoatletyce: Polki powalczą o finał w cieniu afery

"Półfinał, to będzie walka o życie. Będę walczyła, aby wejść do finału, bo to mój cel" - powiedziała Kaczmarek. W finał celuje także będąca w życiowej formie Kiełbasińska. "Zrobię co mogę, aby tam być" - powiedziała w rozmowie z PAP. Po eliminacjach wskazywała jednak, że "to jest tylko sport". "To są warunki meteorologiczne, kwestia tego, czy coś zjem, czy się dobrze wyśpię, czy będę spokojna mentalnie. Nie lubię nigdy mówić o tym, co będzie za dwa dni, czy nawet za dziesięć minut" - powiedziała.

To będzie potężne uderzenie! Giganci kuli i inne gwiazdy na Stadionie Śląskim

Przyznała, że jest optymistycznie nastawiona i chce się cieszyć sportem oraz przestać zważać na różne rzeczy. "Pracowałam na to ciężko, aby być tu i teraz, aby osiągać  takie wyniki. Dalej chcę z tego czerpać. Nic tylko się cieszyć i odpoczywać" - mówiła.

Michał Rozmys rozczarowany po finale 1500 m

Kiedy pobiegną Polki?

Kiełbasińska pobiegnie w pierwszym z trzech biegów półfinałowych. Wśród jej rywalek będzie m.in. rewelacyjna reprezentantka Bahamów Shaunae Miller-Uibo. Polka ma drugi rezultat sezonu spośród rywalek w serii i realne szanse na największy sukces w karierze, jakim byłby awans do finału. Kaczmarek pobiegnie w drugim półfinale. Szybsza w tym roku od niej z przeciwniczek z serii była Jamajka Stephenie Ann McPherson. Półfinały 400 m pań rozpoczną się o 3.45 w czwartek czasu polskiego. Awans wywalczą dwie najlepsze zawodniczki z każdego biegu i dwie z najlepszymi czasami ze wszystkich półfinałów.

Anglicy nie mieli oporów. Nie uwierzysz do kogo porównali Adriannę Sułek, wystarczył jeden szczegół

Wcześniej, bo o 1.50 czasu polskiego, na Hayward Field zaprezentuje się wicemistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk. Jej forma jest jednak wielką niewiadomą. W tym roku zmieniła trenera i borykała się z wieloma problemami zdrowotnymi. Nadzieją jest fakt, że żadna z oszczepniczek ze światowej czołówki nie rzucała jeszcze w tym roku bardzo daleko. O godzinie 2.20 rozpoczną się eliminacje 800 m z udziałem brązowego medalisty olimpijskiego Patryka Dobka, a także Mateusza Borkowskiego i Patryka Sieradzkiego.

Program lekkoatletycznych MŚ z uwzględnieniem startów Polaków i według czasu polskiego:

  • 00.20 - rzut oszczepem kobiet, eliminacje, grupa A
  • 01.25 - 5000 m kobiet, eliminacje
  • 01.50 - rzut oszczepem kobiet, eliminacje, grupa B (Maria Andrejczyk)
  • 02.20 - 800 m mężczyzn, eliminacje (Mateusz Borkowski, Patryk Dobek, Patryk Sieradzki)
  • 03.15 - 400 m ppł kobiet, półfinał
  • 03.30 - rzut dyskiem kobiet, FINAŁ
  • 03.45 - 400 m kobiet, półfinał (Kaczmarek, Kiełbasińska)
  • 04.15 - 400 m mężczyzn, półfinał
  • 04.45 - 3000 m z przeszkodami kobiet, FINAŁ
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze