Natalia Kaczmarek

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express

Kapitalny bieg polskiej lekkoatletki! Natalia Kaczmarek gorsza tylko od Ireny Szewińskiej [WIDEO]

2022-05-31 18:27

Ależ forma naszej mistrzyni olimpijskiej w sztafecie mieszanej! Natalia Kaczmarek pokazała, że należy do absolutnej światowej czołówki biegu na jedno okrążenie. Podczas mityngu w Ostrawie Polka wygrała, uzyskując fantastyczny wynik na 400 m – 50.16! Niewiele gorsza była Anna Kiełbasińska, trzecia na mecie z czasem 50.38.

Kaczmarek, która zaimponowała piorunującym finiszem na ostatniej prostej, tym wynikiem wpisuje się do polskich kronik i coraz bardziej zbliża do przekroczenia magicznej bariery 50 sekund. Tylko jedna polska biegaczka, legendarna Irena Szewińska, miała w dorobku lepszy rezultat od mistrzyni olimpijskiej z Tokio. Rekord Polski Szewińskiej, ustanowiony podczas igrzysk w Montrealu w 1976 roku, wynosi – przypomnijmy – 49.28.

Pia Skrzyszowska rozpędza się na bieżni. - Może być lepiej i lepiej

Fantastyczny finisz Natalii Kaczmarek

Kaczmarek i jej koleżanki startowały w Ostrawie w tradycjnym mityngu „Zlata Tretra” rozgrywanym w ramach Continental Tour. To cykl prestiżowych imprez prowadzonych przez światową federację World Athletics. Poza Kaczamrek i Kiełbasińską, w stawce rywalizowała także inna nasza gwiazda biegów na 400 m Justyna Święty-Ersetic. Tym razem musiała się pogodzić z piątym miejscem, ale również z dobrym czasem 51.09.

Mistrzyni olimpijska chciała pokazać waginę, żeby udowodnić, iż jest kobietą. „Myśleli, że mam członka”

Wynik 50.16 Natalii Kaczmarek jest drugim w historii polskiej lekkoatletyki, za wyczynem Szewińskiej sprzed 46 lat. Natalia przeskoczyła Annę Kiełbasińską, która legitymowała się czasem 50.38. Jeśli chodzi o tegoroczne listy światowe biegu pań na 400 m w 2022 roku, wynik Kaczmarek plasuje ją na 6. miejscu. Polka jest jedyną przedstawicielką Europy w pierwszej dziesiątce listy światowej 2022.

Natalia Kaczmarek: Nie wiem skąd wzięłam tyle mocy
Sonda
Czy interesujesz się lekkoatletyką?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany