Pia Skrzyszowska zachwyciła w bikini

Autor: Paweł Skraba/SUPER EXPRESS

to już oficjalne

Koniec mistrzostw dla Pii Skrzyszowskiej! Polski związek ogłosił w nocy pilne wieści, podjęto ostateczną decyzję

2024-06-10 12:27

Pia Skrzyszowska przyniosła wiele radości polskim fanom podczas trwających mistrzostw Europy w lekkoatletyce, które odbywają się w tym roku w Rzymie. Polska biegaczka zdobyła brązowy medal w biegu na 100 metrów przez płotki. Wszystko wskazywało, że może też powalczyć o medal w sztafecie 4x100 metrów, jednak Polski Związek Lekkiej Atletyki przekazał w nocy decyzję o wycofaniu Skrzyszowskiej ze startu.

Pia Skrzyszowska nie wystartuje już na tegorocznych ME

Nie ma wątpliwości, że dla większości zawodników trwające mistrzostwa Europy są tylko przystankiem przed startem na igrzyskach olimpijskich, które rozpoczną się za półtora miesiąca. Z drugiej jednak strony każdy sukces i medal polskich zawodników cieszy zarówno ich, jak i fanów. W sobotę nasz dorobek poprawiła Pia Skrzyszowska, która zdobyła brązowy medal w biegu na 100 metrów przez płotki, a wiele wskazywało na to, że Skrzyszowska wesprze także sztafetę kobiet 4x100 m. Ostatecznie tak się jednak nie stanie.

Pia Skrzyszowska składa życzenia dla czytelników SE: "Cieszcie się z czasu spędzanego z rodziną"

Jeśli Pia Skrzyszowska miała nadzieję na kolejny medal na mistrzostwach Europy w Rzymie, to będzie musiała obejść się smakiem. Po niedzielnych zawodach (podczas których złoto w rzucie młotem zdobył Wojciech Nowicki, a w biegu na 100 metrów kobiet srebro wywalczyła Ewa Swoboda), Polski Związek Lekkiej Atletyki wydał bardzo ważny komunikat. W nocy, kwadrans przed godziną pierwszą, poinformowano, że Pia Skrzyszowska nie weźmie udziału we wspomnianej sztafecie.

Informujemy, że Pia Skrzyszowska nie wystartuje w biegu sztafetowym podczas Mistrzostw Europy – czytamy w komunikacie na portalu X. Dziennikarz Filip Kołodziejski dodaje, że decyzja ta była spowodowana troską o zdrowie Skrzyszowskiej i chęć uniknięcia zbędnego ryzyka w przygotowaniach do jej startu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.