Malwina Kopron

Autor: CyfraSport Malwina Kopron

MŚ w Budapeszcie

Malwina Kopron z awansem do finału rzutu młotem! Ogromna wpadka Anity Włodarczyk

2023-08-23 22:26

Trwają mistrzostwa świata w Budapeszcie. Dla reprezentacji Polski jest to szansa na poprawienie wyniku sprzed roku w USA. W tym momencie "biało-czerwoni" zanotowali dwa srebrne medale, pierwszy z nich zdobył Wojciech Nowicki w rzucie młotem, a drugi wywalczyła Natalia Kaczmarek w biegu na 400 metrów. W środowy wieczór odbyły się także eliminacje do finału kobiet w rzucie młotem, do ścisłej dwunastki zakwalifikowała się Malwina Kopron. W wielkim finale zabraknie... Anity Włodarczyk oraz Aleksandry Śmiech.

Malwina Kopron awansowała do finału rzutu młotem w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Anita Włodarczyk i Aleksandra Śmiech odpadły w eliminacjach, podobnie jak broniąca tytułu Brooke Andersen z USA. Kopron w trzeciej serii uzyskała swój najlepszy wynik w sezonie - 72,35, co dało jej dziewiąte miejsce. Włodarczyk rzuciła 71,17 m i była 13. Śmiech rezultatem 69,76 m uplasowała się na 19. pozycji.

Malwina Kopron zakwalifikowała się do finału rzutu młotem! Anita Włodarczyk oraz Aleksandra Śmiech bez awansu

W finale wystąpi 12 zawodniczek. Włodarczyk do awansu zabrakło jedynie ośmiu centymetrów. 38-latka po raz szósty w karierze startowała w MŚ i ma w dorobku cztery złote medale tej imprezy. W latach 2009-2017 wygrywała czempionaty w Berlinie, Moskwie, Pekinie i Londynie.

Czy śledzisz mistrzostwa świata w lekkoatletyce Budapeszt 2023?