Zawody lekkoatletyczne w Chorzowie

i

Autor: AP PHOTO Zawody lekkoatletyczne w Chorzowie

Mistrzostwa Europy 2028 w Polsce! Prezes mówi o ogromnym wzruszeniu

2021-05-30 13:33

Kolejna wielka impreza sportowa odbędzie się w Polsce! Po raz pierwszy europejskie władze zdecydowały się o przyznaniu mistrzostw Europy na dwie imprezy do przodu. Pierwsza z nich odbędzie się w Rzymie. Drugą propozycją był Chorzów, który otrzymał zawody w 2028 roku. Prezes PZLA nie ukrywał wielkiego wzruszenia.

„To pierwszy krok w organizacji ME 2028. Pozostałe dokumenty podpiszemy do końca czerwca. Jako test event odbędą się w Chorzowie drużynowe Mistrzostwa Europy w 2027 roku” – powiedział p.o. prezydenta European Athletics (EA) Dobromir Karamarinow podczas podpisania listu intencyjnego z władzami regionu i PZLA. Komplementował organizację trwających na Stadionie Śląskim drużynowych zawodów, które – z powodów obostrzeń pandemicznych – zostały w listopadzie przeniesione do Chorzowa z białoruskiego Mińska.

„Szybko zareagowaliśmy w tej trudnej sytuacji i to była świetna decyzja” - zaznaczył. Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski przypomniał, że kandydatura regionu przegrała z Rzymem wyścig o organizację ME 2024. „Nasza aplikacja została bardzo wysoko oceniona. Wiedzieliśmy, że nasz budżet był trochę mniejszy niż włoski, ale to naturalne, bo możliwości Rzymu były większe. Proces wyboru gospodarza jest bardzo długo. Europejska federacja nie chciała z naszej kandydatury rezygnować i postanowiła pierwszy raz w historii odejść od klucza i przyznać jednocześnie dwie imprezy (2024, 2028)” - wyjaśnił PAP marszałek.

Paweł Fajdek już przekroczył 81 m. Liczy, że młot poleci jeszcze dalej. - Mam zdrowie najlepsze od czterech lat

Zaznaczył, że Śląsk zdobył zaufanie EA organizując obecne DME. Trwające w Chorzowie zawody przebiegają w ścisłym reżimie sanitarnym. Do niedzielnego południa wykonano 4,5 tysiąca testów covidowych zawodnikom, wszystkie były negatywne. „Myślę, że wszyscy się przekonali do jakości tego, co tu na Śląsku robimy i stąd nominacja. Cieszę się, bo mamy dwie imprezy (2027 i 2028). Mocno walczyliśmy o ME 2024, łzy musieliśmy wytrzeć i pójść do przodu. Nie rezygnowaliśmy i EA doceniła, że to dobra oferta” – dodał Chełstowski.

„Jestem wzruszony, bo okazało się że marzenia, jeśli się do nich dąży, spełniają się. Najpierw osiągaliśmy świetne wyniki sportowe, teraz poziom organizacyjny im dorównał. Na Śląsku pracujemy z profesjonalistami, którzy są duchowo zaangażowani w lekkoatletykę” – stwierdził prezes PZLA Henryk Olszewski.

Pół punktu do lidera. Drużynowe ME w lekkoatletyce. Pięć zwycięstw Polaków w pierwszym dniu

ROZPIE*** CIĘ!! GORĄCO NA WAŻENIU SZPILKA-RÓŻAŃSKI
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze