Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska

i

Autor: AP PHOTO Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska

Sukces Polek

Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska z medalami ME w biegu na 400 metrów! Piękny bieg Polek!

2022-08-17 22:43

Co to był za bieg, co to był za finał biegu pań na 400 metrów na mistrzostwach Europy w lekkoatletyce w Monachium! Jak zwykle Polki były faworytkami do medali w tej konkurencji, a w kontekście Natalii Kaczmarek, która rewelacyjnie biega w tym sezonie, mówiło się o złotym krążku. Zwycięstwa co prawda nie ma, ale dwie reprezentantki Polski stanęły na podium! Natalia Kaczmarek została wicemistrzynią Europy, a Anna Kiełbasińska wywalczyła brąz!

Bieg na 400 metrów pań od wielu lat przynosi nam medale na wielkich imprezach. Zazwyczaj za sprawą sztafety naszych wspaniałych reprezentantek, ale panie również indywidualnie zdobywają medale, co potwierdziło się również w środowy wieczór podczas mistrzostw Europy w Monachium. W finale zobaczyliśmy aż trzy reprezentantki biało-czerwonych.

ME w lekkoatletyce: Paweł Fajdek nie zamierzał tego ukrywać. Opowiedział jak zrobił z trenerem po... połówce

Cudowny bieg Kaczmarek i Kiełbasińskiej. Są medale!

Po medale pobiegły Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska oraz Natalia Kaczmarek. W przypadku ostatniej z wymienionych zawodniczek mówiło się nawet o możliwym złotym medalu. Kaczmarek w tym sezonie biega bowiem rewelacyjnie i osiągała niezwykłe czasy. W finale ME w Monachium również pokazał się ze świetnej strony.

Fajdek przed finałem ME: zrobiłem z trenerem po połówce

Ale złota zdobyć się jednak nie udało. To padło łupem reprezentantki Holandii, Femke Bol. Lekkoatletka dobiegła na metę z wyraźną przewagą nad rywalkami. Jako druga linię mety przecięła właśnie Kaczmarek. Świetnie finiszowała natomiast Anna Kiełbasińska, która na ostatnich metrach przyspieszyła i wywalczyła brązowy medal. Polska ma kolejny dublet medali na tej imprezie!

Najnowsze