Lekkoatletyka, Tim Lobinger, tyczkarz

i

Autor: Instagram/timlobingerofficial Tim Lobinger

Śmierć znakomitego lekkoatlety

Nie żyje doskonały tyczkarz. Przegrał walkę z rakiem w wieku zaledwie 50 lat. „Epicentrum pozytywności”

2023-02-16 22:42

„Walkę z rakiem, w wieku 50 lat, przegrał Tim Lobinger. Epicentrum pozytywności na lekkoatletycznych stadionach” – napisał na Twitterze były mistrz lekkoatletyczny Marek Plawgo, który startował w czasach gdy Niemiec był czołowym tyczkarzem świata. Lobinger zmarł w Monachium, a poinformowała o tym rodzina sportowca. Od kilku lat zmagał się z chorobą nowotworową.

W marcu 2017 roku wykryto u Tima Lobingera agresywny rodzaj białaczki. Chemioterapia i leczenie komórkami macierzystymi przyniosło efekt i wrócił do zdrowia, z krótką przerwą na niewydolność wątroby. W 2020 roku po raz kolejny poddał się chemio- i radioterapii, ale w 2022 choroba wróciła i usłyszał od lekarzy, że jego stan jest ciężki.

Lobinger: Nie ma dla mnie lekarstwa

Nie ma dla mnie lekarstwa. Mój rak jest zbyt agresywny” - przyznał w wywiadzie dla dziennika „Bild” i dodał, że najtrudniejsze były rozmowy z dziećmi, które długo chronił przed prawdą.

Jest nagranie bójki mistrza świata z medalistą mistrzostw Polski! Wojskowy prokurator bada sprawę Krzewiny i Dąbrowskiego

Lobinger był halowym mistrzem świata w 2003 roku oraz dwukrotnym mistrzem Starego Kontynentu pod dachem. Na stadionie trzykrotnie stanął na podium ME. W igrzyskach olimpijskich startował dwukrotnie – był siódmy w Atlancie (1996) i 11. w Atenach (2004). W 1997 roku jako pierwszy Niemiec w historii pokonał poprzeczkę na wysokości sześciu metrów.

Nie podkopał jej kariery homoseksualizm ani testosteron. Hinduska Dutee Chand wpadła na dopingu

Po zakończeniu kariery pracował m.in. jako trener przygotowania fizycznego w RB Lipsk i jako trener personalny pojedynczych piłkarzy, m.in. współpracował z graczem Bayernu Monachium Joshuą Kimmichem.

Czy medycyna alternatywna to skuteczny sposób walki z rakiem?

Posłuchaj rozmowy z ekspertem!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze