Nowe zasady kwalifikacji olimpijskich w siatkówce. Siatkarze pojadą do Rio inną drogą

2012-12-06 9:30
Paweł Zagumny, Marcin Możdżonek, Michał Winiarski, siatkówka, reprezentacja Polski
Autor: Eastnews Paweł Zagumny, Marcin Możdżonek, Michał Winiarski, siatkówka, reprezentacja Polski

Podczas posiedzenia Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB) w Lozannie zatwierdzono nowe zasady kwalifikacji olimpijskich. Droga do udziału w turnieju igrzysk w Rio w 2016 r. będzie nieco inna niż dotychczas.

Nie zmienia się liczba drużyn - o złoto olimpijskie nadal będzie walczyć po 12 zespołów męskich i kobiecych. Inny jest natomiast podział miejsc gwarantujących kwalifikację.

Ustalono, że pierwsza impreza kwalifikacyjna - Puchar Świata - odbędzie się wcześniej niż zwykle, czyli na przełomie sierpnia i września 2015. Awans na niej zapewnią sobie 2 drużyny, a nie jak dotychczas 3.

Po PŚ odbędą się kwalifikacyjne zawody w pięciu kontynentalnych konfederacjach FIVB (m.in. mistrzostwa Europy), z których do IO awansuje 5 ekip. Cztery zespoły zapewnią sobie paszporty do Rio ze światowych turniejów kwalifikacyjnych rozgrywanych w 2016 r. Ostatnim uczestnikiem będzie gospodarz - Brazylia.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze