Autor: Cyfrasport Ewa Swoboda

ME w lekkoatletyce

Srebrny medal Ewy Swobody! Wielkie emocje na mistrzostwach Europy w Rzymie

2024-06-09 23:02

W trzecim dniu zmagań na mistrzostwach Europy w lekkoatletyce polscy kibice mieli ogrom emocji. W wieczornej sesji Natalia Kaczmarek wywalczyła z dużym spokojem awans do finału biegu na 400 metrów, a złoty medal zdobył Wojciech Nowicki w rzucie młotem. Natomiast Ewa Swoboda w decydującym biegu zdobyła srebrny krążek

Ewa Swoboda w biegu półfinałowym spisała się zgodnie z oczekiwaniami. Polka od razu po starcie uplasowała się na pierwszym miejscu. 26-latka była niedościgniona i pewnie awansowała do finału z czasem 11.02. Wynik był fenomenalny, ponieważ był to rekord sezonu polskiej sprinterki. Swoboda zanotowała czwarty czas ze wszystkich biegów półfinałowych, ale widać było, że na ostatnich metrach odpuściła.

Oprócz Polki kibice byli świadkami pewnego awansu Natalii Kaczmarek do finału biegu na 400 metrów, a poza tym Wojciech Nowicki wywalczył złoty medal w rzucie młotem.

Wszyscy czekali z niecierpliwością na występ finałowy Swobody. Polka na ostatnich metrach wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy. Fenomenalny wynik polskiej sprinterki.