Grób Skolimowskiej, Szewińskiej i Deyny. Setki zniczy we Wszystkich Świętych

i

Autor: Tomasz Radzik / Super Express Grób Skolimowskiej, Szewińskiej i Deyny. Setki zniczy we Wszystkich Świętych

Grób Kamili Skolimowskiej

Tak wygląda grób Kamili Skolimowskiej. Dziesiątki zniczy i kwiaty, fani nie zapominają o swoich zmarłych idolach

2022-11-02 17:47

Obchodzony 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych to czas, w którym wspominamy najbliższych, których już z nami nie ma. Wiele osób jednak czci pamięć nie tylko o członkach rodziny, ale także o swoich idolach – także tych ze świata sportu. Wśród nich jest Kamila Skolimowska, której śmierć była szokiem dla fanów i innych zawodników. Jej grób wciąż jest chętnie odwiedzany przez polskich kibiców, co widać także w tym roku.

Dzień Wszystkich Świętych to święto wyjątkowe. Wielu Polaków odwiedza wówczas nie tylko groby rodziny i bliskich, ale też znanych osób, które wywarły wpływ na kraj lub społeczeństwo. Wśród takich są także sportowcy, którzy rozkochali w sobie fanów i pamięć o nich wciąż jest żywa w ich sercach. Tak jest w wypadku m.in. Kamili Skolimowskiej, mistrzyni olimpijskiej z Sydney. Choć obecnie Polacy mogą zachwycać się wielkimi sukcesami Anity Włodarczyk, to wciąż pamiętają o Skolimowskiej, która odeszła nagle i niespodziewanie. Pamięć o niej pielęgnuje także wspomniana Włodarczyk.

Grób Kamili Skolimowskiej tonie w kwiatach i zniczach

Kamila Skolimowska wywarła duży wpływ na środowisko lekkoatletyczne w Polsce. Zdobyła wiele medali mistrzostw Polski, osiągała także sukcesy na arenie międzynarodowej. Najważniejsze trofeum to oczywiście złoto olimpijskie z Sydney z 2000 roku. Skolimowska odeszła niespodziewanie 18 lutego 2009 roku, a do tragedii doszło na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Portugalii. Zawodniczka najpierw zasłabła na treningu, a później straciła przytomność w drodze do szpitala, gdzie, mimo reanimacji, zmarła. Przyczyną był zator tętnicy płucnej spowodowany zakrzepicą.

Pamięć Kamili Skolimowskiej pielęgnowana jest co roku w memoriale poświęconym jej imieniu – lekkoatletycznych zawodach, które od 2011 roku są organizowane regularnie i cieszą się coraz wyższą rangą. Często gwiazdą tych zawodach jest Anita Włodarczyk, która niezwykle ciepło wspomina tragicznie zmarłą koleżankę. Dowód swojej pamięci dają także fani, którzy co roku ustawiają dziesiątki zniczy przy pomniku Skolimowskiej, który znajduje się na warszawskich Powązkach. W galerii poniżej zobaczycie, jak w tym roku wyglądały groby Kazimierza Deyny, Ireny Szewińskiej i Kamili Skolimowskiej po Dniu Wszystkich Świętych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze