Kazimierz Deyna

i

Autor: ADM/CAF

Wzruszający widok

Tak wygląda teraz grób Kazimierza Deyny. Wzruszające sceny z Powązek, wielka pamięć o piłkarzu

2022-11-01 13:10

Kazimierz Deyna jest postacią, której kibice polskiej piłki nie zapominają. Były zawodnik warszawskiej Legii i reprezentacji Polski jest pochowany na warszawskich Powązkach, na których spoczywa od 2012 roku. Od tego czasu nagrobek piłkarza odwiedzany jest przez kibiców i działaczy klubu "Wojskowych". Nie inaczej było w trakcie tegorocznego święta Wszystkich Świętych. Mamy wzruszające zdjęcia.

Kazimierz Deyna jest postacią, która zapisała się złotymi zgłoskami w historii polskiej piłki. Legendarny kapitan reprezentacji Polski i warszawskiej Legii zmarł co prawda 33 lata temu, ale pamięć o nim nadal jest kultywowana. Piłkarz pochowany jest na warszawskich Powązkach, gdzie odwiedzany jest zarówno przez kibiców, jak i działaczy klubu "Wojskowych". Z okazji Wszystkich Świętych, na grobie zawodnika pojawiły się kwiaty i znicze, o czym poinformowało konto warszawskiego klubu za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Mamy zdjęcia.

Tak wygląda grób Kazimierza Deyny. Wzruszający gest działaczy Legii

O tym, jak wielką postacią dla Legii Warszawa jest Kazimierz Deyna, nie trzeba przekonywać żadnego z miłośników futbolu. Po dziś nazwisko piłkarza wznoszone jest przez kibiców na Łazienkowskiej 3, a pomnik piłkarza umiejscowiony jest tuż przy wejściu na stadion. Dużym zainteresowaniem co roku cieszy się także nagrobek, w którym prochy piłkarza zostały złożone w 2012 roku. Co roku z okazji dnia Wszystkich Świętych na grobie pojawiają się niezliczone kwiaty i znicze. Na mediach społecznościowych wielokrotnych mistrzów Polski pojawiły się właśnie zdjęcia, które pokazują, jak wyglada obecnie nagrobek byłego kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski. Jak widać, nikt nie zapomniał o legendzie, a jego pamięć jest wieczna.

Sonda
Wszystkich świętych i Zaduszki - obchodzisz te święta?
Najnowsze