Emmit King

i

Autor: AP Emmit King (z lewej) i Carl Lewis

Znany lekkoatleta zastrzelony w wyniku kłótni

2021-11-30 17:48

Nie żyje doskonały olimpijczyk, lekkoatleta, zabity w strzelaninie. W wyniku postrzału zmarł 62-letni Emmit King, w latach 80. XX wieku członek amerykańskiej sztafety 4x100 metrów, w której biegał m. in. z legendarnym Carlem Lewisem, najwybitniejszym amerykańskim lekkoatletą w historii.

King wywalczył w biegu sztafetowym złoty medal mistrzostw świata w 1983 r. rozgrywanych w Helsinkach. Zdobył także wówczas brąz w biegu na 100 m. Dwa razy startował w igrzyskach olimpijskich. Tragedia z udziałem amerykańskiego olimpijczyka miała miejsce w miasteczku Bessemer w środku stanu Alabama. Emmit King zmarł w szpitalu, co potwierdził koroner hrabstwa Jefferson. W strzelaninie brała także udział druga osoba, był to 60-letni Willie Wells. Zginął na miejscu. Rzecznik lokalnej policji poinformował, że patrol udał się na miejsce po otrzymaniu wiadomości o wymianie ognia. Było to przez godziną 16. Funkcjonariusze zastali dwa ciała. Wszystko wskazuje, że między mężczyznami doszło do kłótni, w trakcie której w rękach obu pojawiła się broń. Świadkowie stwierdzili, że King i Wells zaczęli do siebie strzelać. Skutek był tragiczny.

Polscy lekkoatleci w ognisku omikrona! „Jak jesteś w środku huraganu, to...”

King był wybitnym sprinterem na początku lat 80. Startował w barwach Uniwersytetu Alabama, wygrywał zawody akademickie, między innymi uzyskał wynik 10.15 s na 100 m w mistrzostwach NCAA. W 1984 i 1988 roku był członkiem ekipy olimpijskiej na igrzyskach w Los Angeles i Seulu. Pełnił rolę rezerwowego w sztafecie 4x100 metrów. Amerykanie w 1984 zostali mistrzami olimpijskimi, ale Kingowi krążek nie przysługiwał, bo nie wziął udziału w żadnym biegu po drodze do triumfu.

Igrzyska olimpijskie w Polsce?! Szef MKOL odwiedził nasz kraj, jego słowa wywołały zamieszanie

Sonda
Czy interesujesz się lekkoatletyką?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze