Igrzyska olimpijskie w Polsce?! Szef MKOL odwiedził nasz kraj, jego słowa wywołały zamieszanie

2021-11-23 15:53
Thomas Bach, szef MKOL
Autor: AP Photo Thomas Bach, szef MKOL

Polscy kibice uwielbiają wielkie sportowe imprezy. Do dziś wspomina się piłkarskie Euro 2012, a siatkarze regularnie przyjeżdżają do Polski na najważniejsze turnieje. Także skoczkowie i żużlowcy co roku rywalizują przed biało-czerwoną publicznością. Lekkoatletyczne mityngi zyskały w ostatnich latach dużą popularność, ale sportowcy raczej nie myśleli o igrzyskach olimpijskich w kraju nad Wisłą. Ten pomysł zaproponował szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomas Bach.

2021 rok był wyjątkowy dla wielu sportowców. Po raz pierwszy w historii przerwa między igrzyskami wynosiła 5 lat, a w Tokio panowały ogromne obostrzenia. Zagraniczni kibice nie mogli przeżywać emocji wraz ze sportowcami, a na arenach panowały rygorystyczne limity. Mimo wszystko świat żył sportową imprezą lata, a medaliści olimpijscy stali się narodowymi bohaterami. Przed fanami zimowych sportów równie gorący czas, choć igrzyska w Pekinie mogą odbyć się przy jeszcze większych obostrzeniach. Dla sportowców jest to niewielka różnica w podejściu, gdyż każdy z nich marzy o najcenniejszym medalu. Najbliższa szansa już w lutym 2022 r. w dalekiej Azji, ale okazuje się, że działacze nie wykluczają w przyszłości zorganizowania wielkiej imprezy w Polsce.

Zobacz też: Nie żyje legendarny polski skoczek! Tragiczne doniesienia, fani pogrążeni w żałobie

W galerii poniżej dowiecie się, ile zarobili polscy medaliści z Tokio:

Szef MKOL wyraził jasne stanowisko

O wszystkim opowiedział prezes MKOL, który pojawił się w naszym kraju, by odebrać od prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Wielki Orderu Zasługi. Przy okazji odznaczenia udzielił wywiadu, w którym wypowiedział kluczowe słowa. Należy pamiętać, że znani są już gospodarze letnich igrzysk do 2032 r. W 2024 r. sportowcy będą rywalizować w Paryżu, 2028 to Los Angeles, a cztery lata później zbiorą się w Brisbane. Z kolei zimą pierwszy wolny termin to 2030 r., jednak trwają już starania o tę datę. Organizacja igrzysk w Polsce byłaby możliwa najwcześniej w 2034 r.

Nie przegap! Pojawiły się fatalne informacje dotyczące Lewandowskiego. Nadciąga potężna burza, nerwy mogą puścić

- Myślę, że Polska już teraz mogłaby zorganizować igrzyska olimpijskie. Udowodniliście to, będąc gospodarzami wielu wspaniałych międzynarodowych imprez, w tym uniwersjad, różnych mistrzostw świata czy zawodów World Games. Nikt nie ma wątpliwości, że Polacy potrafią być dobrymi organizatorami. Polska może czuć się zaproszona do rozmów nt. organizacji igrzysk w najbliższych możliwych terminach. Kwestia podjęcia tego tematu i starań o miano gospodarza igrzysk stoi tylko i wyłącznie w gestii PKOl-u, rządu i społeczeństwa – wyznał Bach, cytowany przez TVP Sport.

Sonda
Czy Polska powinna starać się o igrzyska olimpijskie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze