Paweł Fajdek

i

Autor: Cyfra Sport Paweł Fajdek

Polscy lekkoatleci w ognisku omikrona! „Jak jesteś w środku huraganu, to...”

2021-11-30 16:59

Na świecie zapanowała panika związana z nowym wariantem koronawirusa – omikronem. Pochodząca z Republiki Południowej Afryki odmiana zarazka ma być mocno zaraźliwa i przez to bardziej niebezpieczna, wprowadza się obostrzenia w wielu krajach, w tym w Polsce. Tymczasem w środku całego omikronowego zamieszania w RPA… trenują polscy sportowcy!

Na południu Afryki bardzo często w trakcie europejskiej jesieni i zimy pojawiają się polscy lekkoatleci, by przygotowywać się do sezonu w cieplejszych warunkach. Republika Południowej Afryki jest od lat żelaznym punktem zgrupowań wielu naszych gwiazd. Nie inaczej jest obecnie. Dyrektor sportowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Kęcki potwierdził, że trójka polskich lekkoatletów przebywa obecnie na zgrupowaniu w RPA, jednak od razu uspokoił. „Sytuacja jest zupełnie spokojna tam na miejscu. Mam nadzieję, że zaszczepieni nie będą wpadali w kwarantannę po powrocie” – powiedział Kęcki. Wśród trenujących w RPA reprezentantów Polski są młociarz Paweł Fajdek z trenerem Szymonem Ziółkowskim, biegaczki Anna Kiełbasińska i Pia Skrzyszowska oraz trener Jarosław Skrzyszowski.

Igrzyska olimpijskie w Polsce?! Szef MKOL odwiedził nasz kraj, jego słowa wywołały zamieszanie

Nowicki i Fajdek powitani w wiosce olimpijskiej

Fajdek w mediach społecznościowych wrzucał fotografie z miasta Stellenbosch, położonego 50 km na wschód od Kapsztadu. Jak pisał, wstawał rano na trening i wszystko odbywa się normalnie. Jedynym problemem może być powrót do kraju i związane z tym ewentualne restrykcje. „Lekkoatleci podlegają tym samym przepisom, co inni obywatele. Z moich informacji wynika, że nie ma tam osób niezaszczepionych, o których bym wiedział, więc mam nadzieję, że nikt po powrocie nie wpadnie w kwarantannę 14-dniową ustanowioną w związku z wariantem omikron" – powiedział Kęcki.

Kim jest Sandra Cichocka, żona Pawła Fajdka? Polski mistrz zmienił stan cywilny!

Z relacji Kęckiego wynika, że nie dochodzą żadne niepokojące doniesienia z polskiego obozu. „Często jest tak, że jak jesteś w środku huraganu, to wewnątrz jest najbezpieczniej. Na miejscu nie dzieje się nic niepokojącego. Zawodnicy mogą trenować w świetnych warunkach, bez żadnych ograniczeń, o których wcześniej nie byłoby wiadomo” – wyjaśnił.

Polscy medaliści bronią polskiej granicy. Mistrz świata, brązowy medalista z Tokio i piękna pływaczka

Team Skrzyszowskich i Kiełbasińska mają wrócić 12 grudnia, a Fajdek, Ziółkowski i fizjoterapeuta nieco później. Nie jest wykluczone, że w związku z zaistniałą sytuacją nie dojdzie do wyjazdów polskich lekkoatletów do RPA zaplanowanych w styczniu.

Sonda
Czy obawiasz się wariantu koronawirusa: omikron?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze