Polscy medaliści bronią polskiej granicy. Mistrz świata, brązowy medalista z Tokio i piękna pływaczka

2021-11-19 16:32
Polscy sportowcy na granicy polsko-białoruskiej
Autor: Twitter / Mariusz Błaszczak

Sytuacja na granicy polsko – białoruskiej jest napięta i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Polskie wojska robią wszystko, aby nie przepuścić na teren naszego kraju uchodźców, a – jak się okazuje – znajduję się tam także polscy sportowcy! Informację tę przekazał w piątek Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Błaszczak: Na granicy z Białorusią są polscy żołnierze-olimpijczycy Na granicy z Białorusią są żołnierze-sportowcy, którzy służą tam razem z kolegami z wojska - podał szef MON Mariusz Błaszczak. Jak wyjaśnił, chodzi o utytułowanych sportowców i olimpijczyków: Alicję Tchórz, Patryka Dobka i Pawła Wojciechowskiego.

"Wszystkie ręce na pokład. W rejon Kuźnicy przyjechali dziś żołnierze-sportowcy, aby wesprzeć swoich kolegów i koleżanki. Na granicy są mar. Patryk Dobek, szer. Alicja Tchórz i kpr. Paweł Wojciechowski. Pomagają m.in. w zabezpieczeniu logistycznym oraz regulacji ruchu" - podał w piątek na Twitterze Błaszczak.

Alicja Tchórz to polska pływaczka, mistrzyni Europy na krótkim basenie i wielokrotna rekordzistka Polski. Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. i Rio de Janeiro w 2016 r.

– Jesteśmy w rejonie Kuźnicy. Właśnie przed chwilą skończyłam wydawanie posiłków dla żołnierzy – przekazała nam szeregowa Alicja Tchórz. – Jestem zawodowym sportowcem, ale też żołnierzem, więc jeżeli jest potrzeba, angażuję się w takie działania.

Jan Tomaszewski wciąż roztrzęsiony po skandalu w meczu z Węgrami. Rzuca oskarżeniami, ma swoją teorię

Patryk Dobek to polski lekkoatleta, specjalizujący się w biegach na 400 metrów i 400 metrów przez płotki, od 2021 r. biega także na średnich dystansach. Brązowy medalista olimpijski z Tokio 2020 r. w biegu na 800 metrów.

Paweł Wojciechowski to polski lekkoatleta specjalizujący się w skoku o tyczce. Jest mistrzem świata z roku 2011 oraz medalistą juniorskich mistrzostw świata i młodzieżowym mistrzem Europy. Wojciechowski jest byłym rekordzistą Polski (5,91 m – 2011 r.) oraz byłym halowym rekordzistą kraju (5,86 m – 2011 r.). Startował na olimpiadach w Londynie, Rio de Janeiro i w Tokio.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze