Leandro, Radomiak

Autor: CyfraSport Leandro

Radomiak przełamuje wyjazdową niemoc. Pierwsza taka wygrana od marca

2019-09-06 19:54

Przerwa reprezentacyjna przerwała rozgrywki najlepszych lig świata. Fani polskiej piłki mogą jednak cieszyć swoje oczy spotkaniami Fortuna 1 Ligi. Na inaugurację ósmej kolejki Chrobry Głogów zagrał z Radomiakiem Radom. Goście nie wygrali na wyjeździe od marca, ale zdominowali rywali, strzelili dwie bramki i pokonali Chrobrego 2:0. Czwarte zwycięstwo po awansie do Fortuna 1. Ligi pozwala awansować beniaminkowi na pozycję wicelidera. Uda im się ją zachować co najmniej do soboty, gdy Wigry Suwałki zagrają z Puszczą Niepołomice. Poniżej zapis relacji na żywo z meczu Chrobry - Radomiak.

Chrobry Głogów - Radomiak Radom 0:2 (0:1)
Bramki: 19' Lewandowski, 57' Makowski

Chrobry: Szromnik - Stolc, Michalec, Praznovsky, Ratajczak, Ziemann (86. Artigas), Diduszko, Mandrysz, Kozak, Kowalczyk (59. Benedyczak), Lebedyński

Radomiak: Kochalski - Abramowicz, Grudniewski, Cichocki, Jakubik, Kaput, Lewandowski (68. Banasiak), Makowski, Michalski (64. Mikita), Leandro (86. Karwot), Górski

Chrobry Głogów - Radomiak Radom

Zapraszamy na relację na żywo z meczu ósmej kolejki Fortuna 1 Ligi Chrobry Głogów - Radomiak Radom. Początek meczu o 18:00.

ZNAMY SKŁADY!

Chrobry: Szromnik - Stolc, Michalec, Praznovsky, Ratajczak, Ziemann, Diduszko, Mandrysz, Kozak, Kowalczyk, Lebedyński

Radomiak: Kochalski - Abramowicz, Grudniewski, Cichocki, Jakubik, Kaput, Lewandowski, Makowski, Michalski, Leandro, Górski

Radomiak i Chrobry wygrali swoje ostatnie spotkania w lidze. Radomianie pokonali Sandecję Nowy Sącz 1:0, a zespół z Głogowa wygrał pokonał 2:1 GKS Bełchatów.

Trwa rozgrzewka.

Pogoda w Głogowie nie rozczarowała. Obecne warunki są bliskie ideałowi do rozegrania meczu.

Radomiak w siedmiu kolejkach Fortuna 1 Ligi zebrał jedenaście punktów i zajmuje piąte miejsce. Chrobry z czterema oczkami na koncie jest przedostatni.

Spotkanie prowadzi Sebastian Krasny z Krakowa.

1'

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

5'

Na razie najciekawiej jest na... trybunach. Wielu kibiców pojawiło się dziś w Głogowie, w tym ponad stu z Radomia!

10'

Leandro trafił w rękę jednego z obrońców Chrobrego. Dobra okazja dla Radomiaka!

11'

Fenomenalna parada Szromnika! Uderzenie z wolnego trafia w mur, ale po centrze Leandro jeden z zawodników główkuje. Niesamowita obrona.

13'

Górski uderzony w głowę. Wymaga pomocy medycznej.

16'

19' 0:1

GOOOOOOOOOOOOOL!

RADOMIAK WYCHODZI NA PROWADZENIE! Lewandowski pakuje piłkę do bramki po dośrodkowaniu Abramowicza.

20'

Doping kibiców Radomiaka się wzmaga!

23'

27'

Wysokim pressingiem atakuje Chrobry, ale piłkarze z Radomia spokojnie rozgrywają piłkę między sobą.

30'

Coraz częściej atakuje Chrobry. Uderzenie Lebedyńskiego broni Kochalski. Dalej 1:0 dla Radomiaka.

35'

Radomiak marnuje świetny kontratak. Michalski źle zagrał do Abramowicza i akcja zwolniła.

39'

Dużo dośrodkowań w wykonaniu piłkarzy Radomiaka, ale wszystkie lądują w rękawicach bramkarza.

43'

Pierwsza żółta kartka w meczu: dostał ją piłkarz Chrobrego, Lebedyński.

45' 0:1

PRZERWA! Chrobry nie zagroził zbyt wiele bramce Radomiaka. Goście prowadzą grę i jeśli nie zaczną nagle popełniać błędów, dowiozą kolejne trzy punkty.

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

53'

Chrobry przeprowadził groźny atak na bramkę Radomiaka, ale jeden z piłkarzy gospodarzy był na spalonym.

55'

Na razie mamy w drugiej połowie typowy "mecz walki".

57' 0:2

GOOOOOOOL!

Radomiak prowadzi już 2:0 po indywidualnej akcji Makowskiego i strzale po krótkim rogu.

62'

Naciska coraz bardziej Chrobry, ale ich strzały są blokowane przez obrońców Radomiaka.

66'

Radomiak powoli przechodzi do ataku. Leandro zablokowany.

67'

Zamieszanie w polu karnym Chrobrego. Uderzenie jednego z piłkarzy Radomiaka minimalnie niecelny.

72'

Mikita podaje do Banasiaka. Ten huknął z dystansu, ale minimalnie źle ustawiony jest jego celownik.

76'

Pada w polu karnym jeden z piłkarzy Chrobrego. Gospodarze domagają się karnego - arbiter nie daje się przekonać.

80'

Lebedyński uderza z pola karnego Chrobrego. Niecelnie.

84'

Nic nie wskazuje, by piłkarze Chrobrego namieszali dziś jeszcze w tym spotkaniu.

87'

Poturbowany Leandro leży na murawie. Za moment zmieni go Karwot.

90'

Radomiak nie wygrał na wyjeździe od marca!

90+1'

Kibice Radomiaka rozpoczęli świętowanie!

90+1'

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+4'

KONIEC MECZU!

Radomiak wygrywa z Chrobrym 2:0 i wygrywa pierwszy raz na wyjeździe od marca. Tym samym udaje mu się awansować na pozycję wicelidera Fortuna 1. Ligi. Dziękujemy za obecność podczas relacji i zapraszamy na kolejne na Sport.se.pl!

Przerwa reprezentacyjna zatrzymała ligowe zmagania w czołowych rozgrywkach. Przerwano również grę w PKO Ekstraklasie, więc fani polskiego futbolu muszą się cieszyć jedynie spotkaniami Fortuna 1 Ligi i innych niższych lig. Na inaugurację ósmej kolejki drugiego szczebla ligowego w Polsce, Chrobry Głogów zagra u siebie z Radomiakiem Radom. Podopieczni Dariusza Banasika zmierzą się w piątek na wyjeździe z dołującym przeciwnikiem. Chrobry do tej pory wygrał i zremisował po jednym spotkaniu, pozostałe pięć przegrał. Czy dziś uda im się kontynuować zwycięską serię?